İki tane Windows klasörü var

nemesiskkkk

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda iki tane Windows klasörü var. C'dekine kurulu sistem ama D'deki eskiden kalma ama silemiyorum.
Silmeye çalıştığımda ise böyle bir hata alıyorum:

1696114544284.png

İnternetten bayağı araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Burada çözebilecek biri var mı?

Bilgisayarımda iki tane Windows klasörü var. C'dekine kurulu sistem ama D'deki eskiden kalma ama silemiyorum.

Eki Görüntüle 1963387

İnternetten bayağı araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Burada çözebilecek biri var mı?
İlk önce Microsoft hesabınızda yetki var mı diye kontrol edin. Ayarlar - Hesaplar - Bilgileriniz kısmına geldiğinizde, hesabınız gözükür ve altında eğer yöneticiyse ''Yerel Hesap'' ve ''Yönetici'' yazar. Hesabınız yönetici değilse, yönetici yaparak denemenizi öneririm.

Eki Görüntüle 1963387

Hocam günaydın öncelikle CMD'yi yönetici olarak açın açtıktan sonra diskpart yazın yazdıktan sonra list disk deyin gelen yerde diskinizi bulun sonra select disk 1 deyin ardından clean deyin işlemlerimiz bu kadar ardından disk yönetimine gidip diskinizi oluşuturun :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer bilgisayarınızda tek bir disk varsa ve siz onları bölmüşseniz ve biraz boş alanınız varsa disk Yönetiminden D'nin alanını küçültün C'nin alanını genişletin.Tek Windows klasörü kalıncaya kadar bunu yapın. Sonra video da gösterildiği gibi o diski silin. Dilediğiniz zaman yeniden oluşturabilirsiniz.
Diskiniz çok doluysa bunu yapmak zahmetli gözüküyor.

Son düzenleme:
Attığım .txt dosyasını .reg yap ve çalıştır. Sonra da silmek istediğin klasöre sağ tıkla ve Take Ownership seçeneğine tıklayıp sil.

Dosya Ekleri

• Add Take Ownership.txt
    660 bayt · Görüntüleme: 18
Herhangi bir Linux isletim sistemini USB'ye yazdir. Canli (live) modda silebilirsin veya ilgili diske sag tikla. Disk temizleme araciyla da siliniyordu ama yapmayali bayagi oldu detayini unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı