İkili Fan Kontrolcü ve Kontrolcüye 4 Fan Bağlama

Yo yo güzel olmuş merak etme :) Ucuz yoldan amacına ulaşmış oldun.
Aynen öyle. İlginç olan arkadaki 3 pinli fanı Anakarta bağladım yine kontrol edemiyorum. Öndeki Kırmızı ledli fanda 3 pinliydi ve Anakarta bağlıydı onu kontrol edebiliyodum. Bende çıkarttım çalışmıyor artık. :D Tekrardan tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. :)

Varsa SYS_FAN1-2 yuvalarının sol 3 pinini kullan. Port, voltaj kontrollüyse yine kontrol etmeni sağlar.
Ben teşekkür ederim :)
Yok kasada sadece 1 tane CPU 1 tane de Cha_fan çıkışı var. Onun da mecbur sağ tarafını kullanmak zorundayım çünkü üzerinde sağ tarafa takılması için kılavuz plastik var.

Şuan Fark ettim CHASSIS diye bir çıkış var ancak ne işe yaradığı hakkında bir fikrim yok. Bu bir fan çıkışı mıdır acaba?
P_20171014_134341-min.jpg

Manuali okudum da bu çıkış güvenlik içinmiş. Kasa kapağına bir kablo ile bağlı olup kasa kapağı açıkken çalışmıyormuş sanırsam. Ona benzer bi özellik.

Birde anlayamadığım önceden 3 pinli fanı bu porttan kontrol ederken şimdi yeni aldığım 3 pinli fanı bu porttan kontrol edemiyorum.
P_20171014_134345-min.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı