İkinci dereceden denklemler neden bu kadar zor?

• Konuyu başlatan XFG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 431

XFG

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yahu arkadaş, ben böyle zor bir konu görmedim. Hocanın çözdüğü sorularla benim kitapta gördüğüm sorular gram benzemiyor yahu. Artık sinirden çalışmayı bırakacağım. Adam videoda sadece X'li çözüyor kitapta kök X var. Biliyorum komik gelebilir de bu nedir yahu? Bir de video da kolay diyorlar. Neresi kolay bu konunun? İki tane video izledim afedersiniz avanak gibi izledim. Dün bir tane izlemiştim ne güzel Delta'yı falan öğrenmiştim. Bu ne ya?

Merhaba arkadaşlar. Yahu arkadaş, ben böyle zor bir konu görmedim. Hocanın çözdüğü sorularla benim kitapta gördüğüm sorular gram benzemiyor yahu. Artık sinirden çalışmayı bırakacağım. Adam videoda sadece X'li çözüyor kitapta kök X var. Biliyorum komik gelebilir de bu nedir yahu? Bir de video da kolay diyorlar. Neresi kolay bu konunun? İki tane video izledim afedersiniz avanak gibi izledim. Dün bir tane izlemiştim ne güzel Delta'yı falan öğrenmiştim. Bu ne ya?
soruları sorun olmuyorsa paylaşırmısınız merak ettim

Hocam çarpanlara ayırma falan hepsi tamam da yani bu konu neymiş böyle? Toplam, çarpım, fark ve Delta formülünü biliyorum. Ama bu neymiş?

Dediğin konular hariç başka bir şey yok aslında ikinci dereceden denklemlerde. İki kare farkı gibi açılımları bilmen lazım sadece.

Geri
Yukarı