İkinci el 1050 Ti'a en fazla kaç TL verilmeli?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Piyasayı bilmiyorum ama saçma bir şekilde N11'deki fiyatından 100 lira düşük, bazıları daha pahalı olan ilanlar var hep. Ne kadar vermeliyim en fazla 1050 Ti'a, ayrıca sistemim destekler mi? Darboğaz olur mu? Olursa başka hangi kartı önerirsiniz sistemim için?

CPU: Intel Core i5-4570R
GPU: Intel Irıs Pro Graphics 5200
RAM: 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasayı bilmiyorum ama saçma bir şekilde N11'deki fiyatından 100 lira düşük, bazıları daha pahalı olan ilanlar var hep. Ne kadar vermeliyim en fazla 1050 Ti'a, ayrıca sistemim destekler mi? Darboğaz olur mu? Olursa başka hangi kartı önerirsiniz sistemim için?

CPU: Intel Core i5-4570R
GPU: Intel Irıs Pro Graphics 5200
RAM: 8 GB
Hocam bütçe durumunuzu ve ekran kartı alış amacınızı bilemem tabii ama size (her türlü durumdan soyut şekilde) bir tavsiye vermek isterim. Bence önce raminizi 16 GB'ya çıkarın. Akabinde işlemcinizi satıp üzerine bir miktar para ekleyip minimum 9.nesil İ5 alın. Sonrasında ekran kartı alırsınız. Zira uzun kullanım düşünüyorsanız...

İşlemci düz 4570 olsaydı kesinlikle darboğaz olmazdı hatta ben 1060 ile kullandım, ama bu işlemcide bazı oyunlarda darboğaz yapacağını düşünüyorum. Özellikle tek çekirdek gücü çok zayıf.

Hocam bütçe durumunuzu ve ekran kartı alış amacınızı bilemem tabii ama size (her türlü durumdan soyut şekilde) bir tavsiye vermek isterim. Bence önce raminizi 16 GB'ya çıkarın. Akabinde işlemcinizi satıp üzerine bir miktar para ekleyip minimum 9.nesil İ5 alın. Sonrasında ekran kartı alırsınız. Zira uzun kullanım düşünüyorsanız...
Hocam beni yanlış anlamayın ama çoğu mantıksız geldi öncelikle intel işlemci dual ram etkisinden çok yararlanmıyor o yüzden ekran Kartı öncelikli olmalı ikincil olarak 9. Nesil i5 o anakarta uymayacak ki i5 9. Nesil almak kötü bir hareket 10 ve 11. Nesil çok yakın fiyata iken. Asıl soruya gelecek olursak 1050ti max ederi bu piyasa da 2k olmalı.

Öncelikle vaktini ayırıp sorunuma yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler, dalgınlığıma gelmiş eski sistemimi yazmışım hemen doğru sistemi alta yazıyorum.

RAM: 12 GB DDR3 1333MHz.
İşlemci: i3-2100 CPU 3.10GHz
Ekran kartı: AMD Radeon R7 240.
Anakart: Gigabyte Z68P-DS3.

Not: RAM'ler 4+4+2+2 şeklinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı