İkinci El 8GB 2400MHz DDR4 RAM Alınır mı?

Selvan

Decapat
Arkadaşlar 8GB 2400MHZ DDR4 RAM buldum, 2. el kutulu, faturası yok. 250 TL, sizce alayim mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alma bence. Vatanda KDV indirimi dönemlerinde 280 TLye kadar düşüyor. Sıfırını 280e almak varken ikinci el üstelik faturasız ürün almak mantıklı değil bence.

Biraz daha verip sıfır almak daha iyi olacaktır:

Onun yerine sıfır olarak bunu alabilirsin. Fiyatta pazarlık yapmaya çalış. Gerçi onuncu el de olsa RAM kullanıldıkça bozulan veya problem çıkartan bir bileşen değil. Ancak ülkemizdeki ikinci el anlayışına bakılırsa fiyatta daha da düşmesi gerek 🙂.

internet üzerinden alışveriş yapamadigimi düşünürsek vatan KDV indirimi beklemek en mantıklı seçenek gibi, almaktan vazgeçiyorum ozman güvendiğim bir yerdi aslında ama neyse.

internet üzerinden alışveriş yapamadigimi düşünürsek vatan KDV indirimi beklemek en mantıklı seçenek gibi, almaktan vazgeçiyorum ozman güvendiğim bir yerdi aslında ama neyse.

Eğer internet üzerinden alışveriş yapmıyorsanız test ederek alabilirsiniz. Şahsen Vatan'da RAM fiyatlarının bu kadar aşağı düşeceğini sanmam. Gördüğüm en az 280 TL falandı.

KDV indirimi beklesem 280 TL Ye düşer mi 8GB RAM? Eger düşerse beklerim

G.Skill markasına ait aynı özelliklere sahip bi' RAM o fiyat aralığında geziyordu. Beklemek istemiyorsanız az daha pazarlık yapıp alın derim. Gerçi yapmasa da alınabilir.

G.Skill markasına ait aynı özelliklere sahip bi' RAM o fiyat aralığında geziyordu. Beklemek istemiyorsanız az daha pazarlık yapıp alın derim. Gerçi yapmasa da alınabilir.
Sistemi yazın kullanacağım zaten lakin fiyatı uygun geldiği için sordum (bütçem biraz azda) mesela RAM için en fazla 300 TL verebilirim

Sistemi yazın kullanacağım zaten lakin fiyatı uygun geldiği için sordum (bütçem biraz azda) mesela RAM için en fazla 300 TL verebilirim

Yaza kadar ne olur belli olmaz. RAM fiyatlarının artacağını sanmıyorum. Ancak TL değer kaybetmeye devam ederse 45-50 dolarlık RAM'leri daha yüksek fiyatlara alabiliriz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı