İkinci el alınan iPhone 11'de "Önemli pil mesajı" uyarısı

byilkeryilmaz

Decapat
Daha fazla  
Herkese öncelikle iyi bayramlar, bilinen bir ikinci el telefon mağazası var biliyorsunuz siyah yeşil renkleri var. Yaklaşık 10 gün önce oradan iPhone 11 aldım ve bayağı memnun bir şekilde kullanıyordum. Bugün aniden telefon şarjı %80 iken kapandı ve %1'e düştü ve önemli pil mesajı bilinmeyen parça uyarısı verdi. Firmayı arayıp durumu bildirdiğimde bizler orijinal parça kullanıyoruz dediler. Bende 10 gündür telefonu kullanıyordum böyle bir hata vermedi, yazılımsal bir problem olduğunu düşündüm. İşin garip tarafı telefon şarj da olmuyor yoksa sıfırlamayı deneyecektim. Telefonu kargoyla göndermemi istediler ve telefon bana bu aralar çok lazım, ne yapmalıyım? Ben kendi başıma bu durumu düzeltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence %99 replika pil kullanıyorlardır. Telefon ile ne yapacaksınız bu arada?

Hocam soru gruplarımız vesaire var ve doğum günüm yaklaşıyor arkadaşlarımdan haber almam gerekiyor sürekli ama ikame telefon hizmeti varmış firmanın o biraz kurtarıyor işte.

Vallahi hocam kurumsal adreslerine mail de attım orijinal parça kullanıyoruz diyorlar örneğin arkadaşımda aldı onda problem çıkmadı.

Hocam soru gruplarımız vesaire var ve doğum günüm yaklaşıyor arkadaşlarımdan haber almam gerekiyor sürekli ama ikame telefon hizmeti varmış firmanın o biraz kurtarıyor işte.

Vallahi hocam kurumsal adreslerine mail de attım orijinal parça kullanıyoruz diyorlar örneğin arkadaşımda aldı onda problem çıkmadı.
Hocam yerine geçici cihaz vermeleri işi kurtardı bence. Gözünüz kapalı kargolamalısınız.

Hocam yerine geçici cihaz vermeleri işi kurtardı bence. Gözünüz kapalı kargolamalısınız.

Hocam telefonu alırken bataryası değiştirilmiş gözüküyordu orijinal parça kullanıp kullanmadıklarını anlayacağız eğer olurda beni arayıp işte orijinal batarya gerekiyor vesaire derlerse kullanmadıklarını anlarız zaten. Yarın şubeye gidip telefonu teslim edeceğim hocam.

Hocam telefonu alırken bataryası değiştirilmiş gözüküyordu orijinal parça kullanıp kullanmadıklarını anlayacağız eğer olurda beni arayıp işte orijinal batarya gerekiyor vesaire derlerse kullanmadıklarını anlarız zaten. Yarın şubeye gidip telefonu teslim edeceğim hocam.

Hocam zaten bir şeyi anlamanıza gerek yok. Batarya olsun diğer her şey olsun yan sanayi ne kadar orijinal olduklarını iddia etseler de onlar gerçek değişmiyor. Orijinal parça Apple yetkili servislerinde olur sadece piyasada olmaz. Ya da başka aynı model cihazdan çıkma parçalar ile orijinallik korunabilir başka türlü mümkün değil. Çıkma batarya da yenilenmiş cihaza takacaklarını sanmam.

Hocam zaten bir şeyi anlamanıza gerek yok. Batarya olsun diğer her şey olsun yan sanayi ne kadar orijinal olduklarını iddia etseler de onlar gerçek değişmiyor. Orijinal parça Apple yetkili servislerinde olur sadece piyasada olmaz. Ya da başka aynı model cihazdan çıkma parçalar ile orijinallik korunabilir başka türlü mümkün değil. Çıkma batarya da yenilenmiş cihaza takacaklarını sanmam.

Hocam göndereceğiz bakalım sonuç ne olacak eğer replika pil takarlarda telefonumda yine önemli pil mesajı gibi uyarılar verirse Apple'a göndereceğim 3500TL gibi bir fiyatı var zaten bunlarla uğraşmaya pek değmez.

Hocam göndereceğiz bakalım sonuç ne olacak eğer replika pil takarlarda telefonumda yine önemli pil mesajı gibi uyarılar verirse Apple'a göndereceğim 3500TL gibi bir fiyatı var zaten bunlarla uğraşmaya pek değmez.
Cihaz daha önce Apple yetkili servisleri dışında yenilendiği için paranla dahi yaptıramazsın, Apple servisleri o telefona bakmaz.

Konuya güncelleme getirmek istiyorum. Bugün şubeye gittim derdimi anlattım bana dedikleri şu kullanıcı hatası iPhone 11 15W şarj adaptörü ile şarj oluyor siz 20W şarj adaptörü kullanmışsınız (bu arada kullandığım adaptör orijinal Apple adaptörü). Bana 5 veya 15W şarj adaptörü kullanmışsınız dediler bu yüzden kullanıcı hatası dediler. Ben daha fazla üsteleyince bu durumun böyle olmadığını savununca gönderelim falan dediler bende kabul etmedim verdikleri garantide yansa olur çünkü herhangi bir anlam ifade etmiyor. Bende mecburen telefoncudan batarya taktırdım. Önemli pil mesajı uyarısı hala var 1 haftaya gider dediler.

Cihaz daha önce Apple yetkili servisleri dışında yenilendiği için paranla dahi yaptıramazsın, Apple servisleri o telefona bakmaz.

Hocam haklı olabilirsiniz fakat telefonun hakkında kısmına girdiğimde servis yaptırılabilir yazıyor Apple yetkili servislerine telefonu göndersek yapılır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı