İkinci el alınan laptopa hangi testler yapılmalı?

Rosez

Decapat
Daha fazla  
İkinci el bir Gaming laptop almış bulunmaktayım.
Ne tarz uygulamalarla ne tür testler yapmam gerekli? Bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

Hocam alırken iyi bakmışsınızdır inşallah. Bende aldım hiçbir şey yok demişti arka kapağı açtık kola bile dökülmüş çıktı. Bir yolunu bulup paramı geri almıştım. Hayırlı olsun bu arada

Hocam ikinci el demişim ancak yenilenmiş cihaz desek daha doğru olur. Tek problemin var onun farkındayım görsel ufsk birşey olduğunu düşünüyorum ancak genede bilmediğim birşey varsa ortaya çıkaracak şeyler arıyorum.

Cpu z den deger kontrolü , dxdiag , klavye ve ekran testleri , piyasadaki türevi cihazla ısı testi vb yapma konusunu hallederim muhtemelen.

Alırken bakacaktın ona ama sen yine de parçalara falan bak. Uygulama olarak ise CPU-Z, GPU-Z ve bir oyunun içinde Fraps ile bir kontrol yapabilirsin.

İkinci el bir Gaming laptop almış bulunmaktayım.
Ne tarz uygulamalarla ne tür testler yapmam gerekli? Bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

Ekran gerekli Hz de çalışıyor mu, sıcaklıklar yük altında ne durumda, Memtest86 ile RAM testi, FurMark superposition gibi ekran kartı testleri, Prime95 ile işlemci testi, alırken format atılmadıysa mavi ekran almış mı onun kontrolü, klavyede basmayan tuş var mı, ekran da ölü pixel ışık sızması var mı, hoparlörlerde tiz ses var mı, Wi-Fi düzgün çekiyor mu gibi birçok şey kontrol edilmeli.

Ekran gerekli Hz de çalışıyor mu, sıcaklıklar yük altında ne durumda, Memtest86 ile RAM testi, FurMark superposition gibi ekran kartı testleri, Prime95 ile işlemci testi, alırken format atılmadıysa mavi ekran almış mı onun kontrolü, klavyede basmayan tuş var mı, ekran da ölü pixel ışık sızması var mı, hoparlörlerde tiz ses var mı, Wi-Fi düzgün çekiyor mu gibi birçok şey kontrol edilmeli.
Hocam ideal değer bilgisini nasıl öğrenebilirim bilginiz varmı

Alırken bakacaktın ona ama sen yine de parçalara falan bak. Uygulama olarak ise CPU-Z, GPU-Z ve bir oyunun içinde Fraps ile bir kontrol yapabilirsin.
Bilgisayar garanti kapsamında zaten , kasayı açmama gerek varmı sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı