İkinci el Asus ROG Strix GTX 1080 halen alınır mı?

Alperenae

Hectopat
Sistemim AMD Ryzen 5 2600 - MSI B450 GAMING Plus - 2x8 GB Corsair Dual RAM - 1 TB HD - Corsair 480 GB Force M.2 SSD - Colormaster MB511.

2. el ASUS ROG STRIX 1080 ekran kartı buldum güzel bir fiyata. Fakat kartın sıfır fiyatı çok yüksek. Hatta 2060 serisinden bile pahalı sebebini anlayamadım. İkinci elini ucuza bulmuşken kaçırmak istemiyorum. Sistemime adapte olur mu? İşlemciye ilerleyen zamanlarda güncelleyebilirim. RX590 Ekran kartı kullanıyordum fakat 3A Oyunlarda istediğim performansı alamıyordum. Kartı 1080P oyun oynamak için alacağım. Şimdiden herkese yorumları için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 al performans farkı yoktur arasında sıfır almak her zaman iyidir.
Elimdeki 2. el kart ile takas edeceğim üste para verip alacaktım 1080'i. Fakat 1080P için tam uyumlu değil düşük performans verir diyorlar. 2. RX590 Ekran kartımı nakit satıp RTX 2060 almak daha mantıklı. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Elimdeki 2. el kart ile takas edeceğim üste para verip alacaktım 1080'i. Fakat 1080P için tam uyumlu değil düşük performans verir diyorlar. 2. RX590 Ekran kartımı nakit satıp RTX 2060 almak daha mantıklı. Yorumunuz için teşekkür ederim.
GTX 1080 1080P için gayet iyi performans verir. Söylemiş olduğunuz durum o dönemdeki işlemciler ve çıkan oyunların grafik durumları ile ilgili bir durumdu. Günümüz oyunları( Yani yüksek grafik detayları) ile GTX 1080 FHD için iyi bir kart. Fakat dediğiniz gibi mantıklı seçim RTX 2060 daha yeni teknoloji daha iyidir. Tabi dilerseniz Amd tarafına da bakabilirsiniz karar sizin.

GTX 1080 1080P için gayet iyi performans verir. Söylemiş olduğunuz durum o dönemdeki işlemciler ve çıkan oyunların grafik durumları ile ilgili bir durumdu. Günümüz oyunları( Yani yüksek grafik detayları) ile GTX 1080 FHD için iyi bir kart. Fakat dediğiniz gibi mantıklı seçim RTX 2060 daha yeni teknoloji daha iyidir. Tabi dilerseniz Amd tarafına da bakabilirsiniz karar sizin.
Sapphire RX590 Ekran kartı aldım 3 ay önce. Coil Whine tutunda oyunlardaki objelerde piksellenmeye kadar bütün sorunlarını yaşadım. İşin ilginç tarafı oyunlardaki obje bozulmaları ve piksellenme sorununu hala çözebilmiş değilim. Bu yüzden AMD tarafı beni çok korkutuyor. Sorun ve sıkıntı yaşamayacağımı bilsem RX5700 XT alırım direk.

Sapphire RX590 Ekran kartı aldım 3 ay önce. Coil Whine tutunda oyunlardaki objelerde piksellenmeye kadar bütün sorunlarını yaşadım. İşin ilginç tarafı oyunlardaki obje bozulmaları ve piksellenme sorununu hala çözebilmiş değilim. Bu yüzden AMD tarafı beni çok korkutuyor. Sorun ve sıkıntı yaşamayacağımı bilsem RX5700 XT alırım direk.
Haklısınız 5700 XT ile cebelleşenlerden biriyim. İade edene kadar canım çıktı. Sırf stabilizasyon için Nvidia'ya geçtim. Bundan sonra çıkacak serilerde Amd kendisini Ekran kartları için düzeltecektir diye umuyorum.

Haklısınız 5700 XT ile cebelleşenlerden biriyim. İade edene kadar canım çıktı. Sırf stabilizasyon için Nvidia'ya geçtim. Bundan sonra çıkacak serilerde Amd kendisini Ekran kartları için düzeltecektir diye umuyorum.
İade edebilme şansım var mı? Ekran kartını garantiye gönderdiğimde Coil Whine durumu performansı etkilemiyor diyerek geri gönderdiler. Bir öneriniz var ise uygulamak isterim.

İade edebilme şansım var mı? Ekran kartını garantiye gönderdiğimde Coil Whine durumu performansı etkilemiyor diyerek geri gönderdiler. Bir öneriniz var ise uygulamak isterim.
Tabi ki de var Ekran kartınızın markası nedir ? Sapphire ?
Ben şöyle bir açıklık getireyim duruma. Benim aldığım kart Asus marka idi ve ilk Coiwhine'ı aldığım güncen beri yapmaya başlayınca direkt yolladım servise. Onlarda bana size söylene gibi sorun teşkil etmediğini falan söylediler fakat arayan arkadaş yetkili servisten biri idi ve bana söylediği şu, kardeşim kartın yeni bir kart tekrar gönder gerekirse sorunlarını A4 kağıdına yaz Fps düşüşü var donma var anlık takılma var diye sonunda DOA kapsamında iade istediğini belirt dedi. Bende dediği gibi yaptım ve iade onaylandı. Hayır anlamadığım şey şu iade raporunda kartın GPU'su arızalı dendi eyvallah. Yahu kardeşim ben bu kartı ilk gönderdiğimde neden tespit edemediniz. Sonuç olarak Amd tarafında Asus bir daha almam Şuan Gigabyte RTX 2060 Super kullanıyorum gayette memnun'um. Şansını dene hakkını ara derim.

Son düzenleme:
Konu dışında ama aynı erkan kartını bende kullanıyorum bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz ?

Tabi ki de var Ekran kartınızın markası nedir ? Sapphire ?
Sapphire RX590 Nitro + . Vatan Bilgisayardan 3 ay önce aldım.
Konu dışında ama aynı erkan kartını bende kullanıyorum bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz ?
Hocam önceki konularıma bakarsanız yaşadığım sorunları görürsünüz. Youtube üzerine Star Wars jedi fallen order piksellenme yaz hocam Alperen Erdem kanalın ismi orda 3 tane video var hepsini izleyip görebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı