İkinci el bilgisayar piyasası nasıldır?

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
Selamlar. İkinci el uygun fiyata ve ölücülük yaparak eski kötü bilgisayarları (DDR2-DDR3 sistemler gibi) alıp SSD, RAM, CPU gibi takviyeler yaparak günlük kullanıma uygun hale getirmeyi düşünüyorum.
Bu yaz çalışıyorum ve sermayeye bağlı olarak bütçenin artmasıyla oyun amaçlı sistemleri de alabilirim.

Merak ettiğim ise al-düzelt-sat ile az çok kâr edebilir miyim? Örneğin SSD'li Core 2 Duo'lu bir günlük işlerde gayet de iş gören bir PC'yi alan çıkar mı? Elimde kalır mı?
Eğer biliyorsanız, 2. el PC alanlar genelde hangi bütçe aralığında ve amaçla satın alıyorlar?

Bu konulara hakim arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Teşekkürler.

Bu işi hobi ve ufak tefek kazanç sağlasın diye yapacağım. Bilgisayarlarla uğraşmayı seviyorum. İlk zamanlar için yorucu olacağını sanmıyorum.

İnsanlar daha çok yeni sistemlere bakıyor, i7 3770s var mesela bende, zar zor aldım bilgisayarı 2. elden. Adama çok müşteri gidiyordu. Yani önceliğiniz yeni bilgisayarlar olsun ama Core 2 Quad işlemcili bilgisayarlar da satılır tabii.

İnsanlar daha çok yeni sistemlere bakıyor, i7 3770s var mesela bende, zar zor aldım bilgisayarı 2. elden. Adama çok müşteri gidiyordu. Yani önceliğiniz yeni bilgisayarlar olsun ama Core 2 Quad işlemcili bilgisayarlar da satılır tabii.
Sermaye bir yana yeni sistemlerin de al-sat'ı kâr ettirmez diye düşünüyorum. Toplu halde kasa alsam, satan adam zaten piyasaya hakim oluyor. Ne kadar indirim yapıp ne kadar kâra satabilirim ki?
Parça parça alsam da yine aynı hesap... :/

Sermaye bir yana yeni sistemlerin de al-sat'ı kâr ettirmez diye düşünüyorum. Toplu halde kasa alsam, satan adam zaten piyasaya hakim oluyor. Ne kadar indirim yapıp ne kadar kâra satabilirim ki?
Parça parça alsam da yine aynı hesap... :/
O zaman eski parçaları sahip olan bilgisayarları alıp yeni bilgisayarlara çevirmeye çalışın. RGB led falan eklersiniz kasasına cam ile alan çok olur.

Geri
Yukarı