İkinci el bilgisayara güvenilir mi?

gargantua

Hectopat
Merhaba, uzun zamandır kullandığım bilgisayarım yere düştüğü için bozuldu ve ben de yenisini almak istiyorum. Sıfır ürünler uçuk fiyatlı olduğu için mecburen ikinci ele yöneldim. Ancak buranın da bazı sorunları var. Tanımadığımız birinden bilgisayar alıyoruz. Peki bunun üzerine herhangi bir şey dökülmediğinin ya da benzeri şey olmadığının garantisi olabilir mi?

Yere düşüp bozulduysa muhtemelen hard disk bozulmuştur. Yeni hard disk alabilirsiniz masraf yapmak yerine.
Hocam şöyle bir durum var. Olay olduktan sonra bilgisayarı açmaya çalıştım, klavye tepki veriyor hatta harici bellek taktığımda bile Windows uyarı sesi geliyor. Cihazda yeni katı hücreli disk mevcut ve galiba sorun ekran panelinde.

Hocam şöyle bir durum var. Olay olduktan sonra bilgisayarı açmaya çalıştım, klavye tepki veriyor hatta harici bellek taktığımda bile Windows uyarı sesi geliyor. Cihazda yeni katı hücreli disk mevcut ve galiba sorun ekran panelinde.
Monitör veya Televizyona bağlayarak deneyebilirsin.

Televizyona bağladım. Ama direk yönlendirmedi. Sonradan da şöyle bir sorun çıktı. Disk takılı olmadan çalıştırıyorum bilgisayarı, ekran gelmiyor ve 30 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor. Böylesi bir durum var.

Windows+p ile yapmanız lazım.
Dediğim gibi diskin hasar almasını istemediğimden takmıyorum. Bilgisayar Ram takılı iken 30 saniye sonra kapanıyor. Ramleri çıkarınca ekransız bir şekilde çalışmaya devam ediyor ve kapanmıyor.
Konu bağlamından çıktı ancak durum böyle. Bu arada sabırlı bir şekilde dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı