Çözüldü İkinci El Bölümüne Mesaj Atamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

curiousoftech

Kilopat
Merhaba, Sosyal'de 800 küsür mesajım var. Zamanında 2-3 ilan açmış ve ikinci el satış bölümünde aktif olmuştum. Fakat şu an İkinci El bölümüne ne ilan açabiliyorum, ne de olan ilanlara mesaj gönderebiliyorum. Bunun sebebi nedir? Bilen dönerse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
18 Ocak 2020'ye kadar, ikinci el bölümüne mesaj atma yasağınız bulunmakta. Bu tarih sonrasında mesaj atabilir, konu açabilirsiniz.
18 Ocak 2020'ye kadar, ikinci el bölümüne mesaj atma yasağınız bulunmakta. Bu tarih sonrasında mesaj atabilir, konu açabilirsiniz.

Çözüm
Peki bu cezayı almakta ki sebebim nedir? Hatırladığım kadarıyla bir arkadaşın konusuna alaycı bir yaklaşımla yorum yapmıştım. Benim gibi yorum yapanlarda mevcuttu. Yaptığım ilk alaycı yaklaşımdı. Bu ceza biraz ağır gibi. Sosyali son 2-3 haftadır aktif kullanmıyorum. Bu ceza ne zamandır uygulanıyor onuda merak etmedim değil. Neyse sağolun. Kavga etsek daha az ceza alırdık sanırım :) .

Peki bu cezayı almakta ki sebebim nedir? Hatırladığım kadarıyla bir arkadaşın konusuna alaycı bir yaklaşımla yorum yapmıştım. Benim gibi yorum yapanlarda mevcuttu. Yaptığım ilk alaycı yaklaşımdı. Bu ceza biraz ağır gibi. Sosyali son 2-3 haftadır aktif kullanmıyorum. Bu ceza ne zamandır uygulanıyor onuda merak etmedim değil. Neyse sağolun. Kavga etsek daha az ceza alırdık sanırım :) .
Adı üstünde alaycı yaklaşım ben şuan alaycı bir yaklaşım yapsam ne gibi tepki verirsiniz.

Uygunsuz üslup eğer ortada bir dalavere varsa yapabileceğim bir şey fakat yine de argo diye tabir edeceğimiz şekilde konuşmam. Yalnızca üstü örtülü bir şekilde satış yapmanın hoş olduğunu düşünmüyorum. Elbette ticarette bu tarz şeyler kimine göre normal olsa da bana göre uygunsuz. Bahsi geçen konuya 3 mesajım var ve bu 3 mesajın sonuncusunda arkadaşa "İyi satışlar." diledim. Her neyse burada kendimi savunacak değilim. Yalnızca cezanın süresi saçma geldi. İyi forumlar.

Ikinci el bölümünde sadece alıcılar yazabiliyor. O bolumde kurallar çok kati ve öyle olması da gerekiyor. Yoksa hep tartisma çıkıyor. Dikkatli olmanizda fayda var.

İkinci el bölümünde alıcı ya da ciddi alıcıysanız yazmanız daha iyi olur.

Onun dışında; konuda dolandırıcılık, hırsızlık, sahtekarlık ya da usulsüzlük varsa, bunu rapor edebilirsiniz.

Eğer ciddi bir durum varsa, konudaki diğer kullanıcıların da fark etmesi için konuya yazabilirsiniz.

Bunun dışında yazılan mesajları "Gereksiz Mesaj" olarak değerlendirebiliyoruz.

Konudaki mesajınız:

itham.JPG

İnsanları bu şekilde itham edemezsiniz. :) Kullanıcı, kuralalra uyduktan ve şeffaf bir satış gerçekleştirdikten sonra, ürününü istediği fiyattan satışa koyabilir.

Kaldıki satacağı ürün, aldığı zamankine göre fiyat olarak değerlenmişse; aldığı fiyattan pahalıya satabilir.

Ben burada bir sıkıntı görmüyorum. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı