İkinci el düşük bütçeli "ilk" otomobil önerisi

Novacula

Decapat
Herkese selamlar. Okulum bitti ve askerliğimi yedek subay olarak yapmaktayım dolayısıyla artık elime az çok para geçmeye başladı. KYK borcumu kapatıp bir otomobil almayı düşünüyorum. Yaptığım planlamaya göre 25 bin lira civarında ikinci el bir otomobil almaya yetecek bütçem olacak. Araçlar hakkında çok bilgim veya hevesim yok, ehliyet aldım yatıyor işte cüzdanda. Öneri yaparken ilk otomobilim olacağını dolayısıyla sürüş kolaylığını göz önüne alırsanız sevinirim, Şahin vs. önermeyin :) Aklımda 206 var, sizlerin önerisi ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
2006 2007 getz ve ya corolla. Aldığın araba büyük ihtinalle uzun süredir bakımsız olacak. Yağ filtresi polen filtresi vs orijinal değiştirmeni tavsiye ederim.

Herkese selamlar. Okulum bitti ve askerliğimi yedek subay olarak yapmaktayım dolayısıyla artık elime az çok para geçmeye başladı. KYK borcumu kapatıp bir otomobil almayı düşünüyorum. Yaptığım planlamaya göre 25 bin lira civarında ikinci el bir otomobil almaya yetecek bütçem olacak. Araçlar hakkında çok bilgim veya hevesim yok, ehliyet aldım yatıyor işte cüzdanda. Öneri yaparken ilk otomobilim olacağını dolayısıyla sürüş kolaylığını göz önüne alırsanız sevinirim, Şahin vs. önermeyin :) Aklımda 206 var, sizlerin önerisi ne olur?

Mazda 323 veya toyota corolla efsane kasa japonların mühendislikleri çok başarılı

Alınabilecek az yakan bütçe dostu araçlar elbet var fakat ben o fiyatı gerçekten hak eden Ford Sierra derim. Diğer araçlara kıyasla daha masraflı olabilir fakat gerçekten her şeye değicek güzel bir araç.

Vectra olabilir. Eniştemde var araba, o model de gayet iyi.
Vectra bu bütçede alınabilecek en iyi araçlardan biri ama biraz masraflıdır. Makyajlı 106, makyajsız 206, 2000 sonrası Polo, makyajsız Clio 2, orta kasa Palio bakılabilir. Temel güvenlik donanımlarına sahip, parçaları yaygın bulunan, yakıt tüketimi düşük olan, kolayca elden çıkarılabilecek araçlardır.

Vectra bu bütçede alınabilecek en iyi araçlardan biri ama biraz masraflıdır. Makyajlı 106, makyajsız 206, 2000 sonrası polo, makyajsız clio 2, orta kasa palio bakılabilir. Temel güvenlik donanımlarına sahip, parçaları yaygın bulunan, yakıt tüketimi düşük olan, kolayca elden çıkarılabilecek araçlardır.

Evet tamirciye gidince biraz pahalıya patlıyor ama alman arabası saglam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı