40.000 TL'ye kadar ikinci el otomobil önerisi

• Konuyu başlatan duman
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B

duman

Kilopat
Yer
Mars
Otomatik veya düz fark etmez. Çekişi önemli olmayan, basit motor ve şanzımana sahip bir araba arıyorum. Aile aracı olarak kullanmayacağım. Bakımı ve parçaları ucuz olursa iyi olur. Uzun kilometre gidebilecek bir otomobil bakıyorum. Bu yüzden düz vites ve benzinli ekonomik motor tercihimdir fakat her türlü öneri ve yoruma açığım. Ek olarak önereceğiniz otomobiller bu fiyat aralığında 120.000 kilometreyi geçmemiş otomobiller olursa çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Renault ve Fiat marka bakmanızı öneririm. O fiyat aralığında araç arıza açsa dahi çok fazla tutmaz, Bakımları külfetli olmaz. Linea veya clio olabilir. Biraz daha verip fluence aile aracı olarak alınabilir fakat temiz bulmak önemli.

Bu VW grubunun eski nesil TSI ve TDI motorları acayip, Turbo motor dediğin torkunu düşük devirde verir, eski nesil TSI ve TDI motorlarında atmosferik gibi yüksek devirlerde tam torkunu veriyor, buna rağmen 0-100 değerleri yine pek kötü değil. Acaba Sahibinden sitesi mi yanlış gösteriyor teknik özellik kısımlarını.:kararsız: Fiat almazdım şahsen, diğer markalara göre iyi bir model bence. Opel Corsa modelinin göğüs bölümü rezalet, bu opel eski nesil arabalarında rezil iç tasarımlar yapıyor bana göre. VW Jetta alabilirsin. Opel tarafında Astra modeline bakılabilir 140 beygirlik olan modele.

Son düzenleme:
Bu VW grubunun eski nesil TSI ve TDI motorları acayip, Turbo motor dediğin torkunu düşük devirde verir, eski nesil TSI ve TDI motorlarında atmosferik gibi yüksek devirlerde tam torkunu veriyor, buna rağmen 0-100 değerleri yine pek kötü değil. Acaba Sahibinden sitesi mi yanlış gösteriyor teknik özellik kısımlarını.:kararsız: Fiat almazdım şahsen, diğer markalara göre iyi bir model bence. Opel Corsa modelinin göğüs bölümü rezalet, bu opel eski nesil arabalarında rezil iç tasarımlar yapıyor bana göre. VW Jetta alabilirsin. Opel tarafında Astra modeline bakılabilir 140 beygirlik olan modele.

2004 Seat Cordoba 1.4 TDI Signo paket kullanıyoruz çok atak ve torklu bir araç VW gerçekten bu motorlarda iyi ben arkasındayım.

Araç için 14 saniyede 0-100 diyor fakat babam fizik kurallarını alt üst edip 10 küsür saniyede 100'yapıyor.

Yazılım da atarsak uçağa binmiş olacağız. Az Audi-VW-Mercedes tokatlamadık 85 beygir taksiyle :D

VW motorlarına bir şey diyen yok zaten, elbet Tork değerleri de iyi. Anlamadığım nokta Turbo motorlu bir modelin neden Torkunu yüksek devirlerde verdiği, Sahibinden mi yanlış yazmış bilemiyorum, pek yanlış yazdığını sanmıyorum.

VW motorlarına bir şey diyen yok zaten, elbet Tork değerleri de iyi. Anlamadığım nokta Turbo motorlu bir modelin neden Torkunu yüksek devirlerde verdiği, Sahibinden mi yanlış yazmış bilemiyorum, pek yanlış yazdığını sanmıyorum.
Sahibinden yanlış bilgi veriyor sanıyorum, Passat B5 kasaya bakarsanız 1900 RPM'de 310 nm tork verdiğini görürsünüz hocam (1.9 TDI model).

Hocam haklısınız dediğinizde ancak, dizel araçların azami deviri yaklaşık olarak 5.000 - 6.000 arasıdır. Torku da düşük devirlerde verirler, çünkü yüksek devirde kullanılmak için üretilmedi dizel motor.
Benzinli araçların torku yüksek devirde vermesi normal, çünkü o motor o devire çıksın, o torku vermek için kendini zorlasın diye üretiliyor. Yani dediğiniz şey gayet normal bir durum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı