İkinci el fotoğraf makinesi alınır mı?

Başar Özdere

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba. 1600 TL'ye ikinci el Nikon D3100 buldum. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Shutter count değerine nasıl ulaşabilirim? Dışarıdan temiz duruyor ve galiba üzerinde stok lens var. Varsa Eskişehir içi başka ikinci el model önerilerinize açığım.

Merhaba. 1600 TL'ye ikinci el Nikon D3100 buldum. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Shutter count değerine nasıl ulaşabilirim? Dışarıdan temiz duruyor ve galiba üzerinde stok lens var. Varsa Eskişehir içi başka ikinci el model önerilerinize açığım.
Alınır. İmkanınız varsa gece ve gündüz çekimler yapın. PC aktarıp görüntüleri inceleyin. Sorun olacağını düşünmüyorum.

Bu arada üzerinde 55-200 mm lens varmış.

Lensler sadece 2000 lira civarı. Bahsettiğiniz cihaz 4900 lira falan. Yani 1600 liraya hem lens hem makine bence F/P ürünü. Dikkat etmeniz gereken tek şey cihazın düzgün çalışıp çalışmadığı olacaktır. Pil durumuna bakın, görüntü kalitesine bakın. Gündüz gece çekimine bakın alın. Yani cihaz çok kaliteli değil ama fiyatı uygun sayılır. Biraz daha bütçe varsa daha iyi model bakmanız daha iyi olur.

bence hemen alın cihazın yarı fiyatından ucuz

16MP bir makine. Eğer bütçeyi arttırma şansınız varsa almanızı önermem. Güncel herhangi bir telefon ile bu makine ile çektiğinizden daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. 55-200 mm sokak çekimleri için uygundur. Ama dar açı olduğu için geniş açılı çekimler yapamazsınız. Daha önce fotoğraf makinesi kullanmadıysanız önereceğim lens 18-55 olacaktır.

İkinci elde shutter sayısı çok önemli. Nasıl öğreneceğin bu linkte yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı