İkinci el GTX 1070 alınır mı?

KaanRobert

Decapat
Yer
United States, New York City, Staten Island
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhabalar ve iyi akşamlar. Benim elimde bir adet ASUS TUF GTX 1660 OC'li sistem var. Sistemimi upgrade etmek istiyorum. Kimisine göre mantıksız gelebilir fakat evet, GTX 1660'dan GTX 1070'e geçeceğim. Nedeni ise; o kart eskiden hayallerimi süslerdi, hep bir tane GTX 1070'imin olmasını istemiştim açıkçası. Ayrıca her ne kadar eski ve GTX 1660'a göre bir tık daha ucuz bir kart olsa da performansı genel olarak daha yüksek. Şimdi size soruyorum: siz olsaydınız alır mıydınız? Adamla biraz konuştum, kendisi gayet güvenilir bir insan. Fakat yine de arkadaşlarım, güvenmememi, bozuk kart çıkabileceğini ve elimde patlayabileceğini söyledi. O yüzden son kez size soruyorum şuan. Elinizde idare eder bir kart var, daha eski fakat performansı yüksek olan bir karta geçer miydiniz? Aynı zamanda şuan o sistem için elimde başka bir kart yok. Yani Allah korusun dolandırılırsam, ekran kartsız kalacağım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. @Recep Baltaş , hocam size de bir danışmak isterim, rahatsız ettiysem affola. Ürünün linki ve yazışmalar:

Ürün linki: ASUS GEFORCE STRIX GTX 1070 8 GB 3 FAN - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 922506296

Yazışmalar (Ekran görüntüsü almak yerine direkt yazıları koyuyorum):

Ben:
Merhaba, acaba üründe herhangi bir sıkıntı var mıdır? FPS ve sıcaklık değerleri ne durumda? Ayrıca üründe fiziksel olarak bir hasar bulunuyor mu? Ürünün chip setinde bir arıza var mı? Son olarak pazarlık yapılabilir mi, en fazla kaça indirebilrsiniz?

Satıcı:
Merhaba, üründe herhangi bir sıkıntı yok, açıkçası uzun zamandır da kullanılmadı, fps ve sıcaklık olarak inanın ayrıntılı bir şey diyemeyeceğim ama durumu oldukça temiz ve az kullanılmış, fiziksel hiçbir sıkıntısı yok, kutusu kutu içeriği vs hepsi duruyor. Yani 5.100'den 5 bin düz olsun denir genelde ama ben 100 lira indirim ayıp olacağı için 4.750 diyorum size de o rakamı söyleyebilirim.

Ben:
Bilgilendirdiğiniz ve indirim yaptığım için çok teşekkür ederim. Elimde bir adet Asus TUF 1660 OC var, onu satacağım. Eğer sattığım zaman hala kimse almamış olursa ürünü ben alırım :)

Yine ben (daha şimdi gördü mesajı, bir şey yazarsa eklerim):
Hocam merhabalar, iyi akşamlar. Eğer oruç tuttuysanız Allah kabul etsin. Konuya geçiyorum, benim ürünü satın alma olasılığım bir hayli yüksek. O yüzden üründe bir hasar veya kusur olmadığına emin olmalıyım. Malum ekstra bir para değil, kendi ekran kartımı satıp alacağım. O yüzden de bozuk olmaması benim için önemli, elimde patlamasını istemem. Kişisel algılamayın, huyum böyledir :) Bu yüzden acaba alacağım zaman detaylı fotoğraf ve eğer ki sistemi test edebiliyorsanız video gönderebilir misiniz? Ayrıca ürünü alacağım zaman anlık olarak test etme imkanım var mıdır? Tekrardan iyi akşamlar diliyorum.

Umarım bu yazıyı uzun uzun okuyup bana yardımcı olabilecek birileri vardır :)

Geçilebilir elbette fakat ikinci el risktir, bunu aklınızda tutarak bu işe girişin. Bana 1660 verseniz kabul etmem, özellikle gürültülü ya da sıcak çalışan modellerden ise hiç hiç kabul etmem. Çok büyük bir geliştirme yapmıyorsunuz açıkçası bununda farkında olmanızda fayda var. Yani GTX 1070, 1660S-1660Ti seviyelerinde performansa sahip. Aldığınız riske değer mi bilemiyorum.

Eski bir kartı alıp kartınızdan hem az performans hem de kolay bozulmasını istiyorsanız mantıklı bir teklif.

Geçilmez kesinlikle. Hele de bu karta bu fiyat verilmemeli. Bu devirde 3000 serisi olmasa da RTX alınmalı en azından NVIDIA tarafında.

Geri
Yukarı