İkinci el HDD alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

AidenPearce

Hectopat
Tek seferlik kullanacağım, sadece format atarken verilerim gitmesin diye bilgisayardan verileri alıp format sonrası tekrar bilgisayarıma atacağım. Maksimum 1 saat içinde veri barındıracak bir HDD alacağım ikinci el. 320 GB. Hangi program üzerinden satıcıya test yaptırmam gerek? Bana gönderilen verileri nasıl yorumlamalıyım? Disk geldiğinde eskiye dair hiçbir şey kalmayacak şekilde nasıl diski tamamen temizleyebilirim?

Hard disk sentinle ile disk sağlık durumunu ne kadar süredir kullanıldığını görebilirsin.
Eskiye dair tamamen silme işlemini şu an kimse yapamaz. Az da olsa bilgi kalabiliyor. HD Tune programıyla sağlık ve bad sactor testine tabii tutarsanız yeterli olacaktır.
Hddtune ve HD sentinel. Ekstra olarak stres testi yapabilirsiniz bazı HDD'ler sıcaklık artışında donmaya neden olabiliyor.
Satıcı bu bilgileri verirse yorumlama şansınız var mı?

Hocam bu testleri alıp sizin yapmanız gerekir, bence hele stres testi zaten gözle görülmesi gereken bir şey. Burada kimse al ya da alma diyemez sorumluluk alamaz yani.

Hocam bu testleri alıp sizin yapmanız gerekir, bence hele stres testi zaten gözle görülmesi gereken bir şey. Burada kimse al ya da alma diyemez sorumluluk alamaz yani.
Kimseden sorumluluk almasını istemiyorum hocam. Vereceğim fiyat da çok bir şey değil açıkçası. Sadece hiç bir bilgim yok HDD hakkında. Neye dikkat etmem gerek? Atıyorum sağlığı yüzde kaç düşmüşse kabul edilebilir kaçtan sonra kesinlikle alınmaz? Bu tarz şeyler hakkında fikir almak istedim.

Kimseden sorumluluk almasını istemiyorum hocam. Vereceğim fiyat da çok bir şey değil açıkçası. Sadece hiçbir bilgim yok HDD hakkında. Neye dikkat etmem gerek? Atıyorum sağlığı yüzde kaç düşmüşse kabul edilebilir kaçtan sonra kesinlikle alınmaz? Bu tarz şeyler hakkında fikir almak istedim.

Ben hiç düşmeyenleri ve bad sector olmayanları tercih ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı