İkinci el HP Ink tank 415 alınır mı?

MasterPenguen

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Direkt konuya girmek istiyorum, ben üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci olduğum için gerek test gerek program gibi şeylerin çıktısını alın bir öğrenciyim. Soru bankalarının PDF'lerini basmak, ders notu, müzik notası basma gibi şeylerle uğraşacağım. Yani basmak istediğim bir sürü kitap var ve çıktı konusunda çok kararsız kaldım. Lazer yazıcılar hem tüketim hem de sağlamlık konusunda çok iyiler ama bütçem yetmiyor. Kartuşlu yazıcı almak istemediğim bir abime danıştım ve bana tanklı yazıcı almamı önerdi.

Canon G3411 modelini inceledim başta ama 20 bin sayfadan sonra kendini yazılımsal olarak kilitlediğini söyleyen çok kişi vardı ve Canon'un servisinden de memnun değildiler. Ben de HP Ink tank 415 modeline baktım ve okuyabileceğim yorumlar okudum. Cihaz hata verse bile HP servisi çok iyi ilgileniyormuş ve cihaz sevilen bir cihaz. Ben de acaba alsam mı diye düşünüyordum ama size de sormak istedim. Ben bir günde ortalama 20-30 sayfa ve maksimum 50-60 sayfa civarı baskı alırım diye düşünüyorum ve ürünün de çok uzun gitmesine gerek yok. Önümdeki sene idare etse benim için yeterli.

İkinci el bir cihaz buldum 440 TL'ye ve halen 13 ay garantisi var. Mürekkep tankları dolu geliyor ve beni çok cezbetti. Bana bu konuda bir öneriniz olabilir mi? Acaba mürekkep işini direkt bırakıp lazere mi dönsem diye düşünüyorum ama bu cihazın hem Wi-Fi hem tarayıcı özelliği olması da çok hoşuma gidiyor. Belki renkli bir şema gibi şeyler yazabileceğim için renkli olması da hoş olur.

Ek: Epson L3151 modeline de baktım ama çok derin bir araştırma yapamadım. O cihazı da 700 TL civarı buldum garantili sıfır kutusunda. Bana bu cihazı önerir misiniz? Epson'un baskı kalitesinin çok iyi olduğunu biliyorum ama ben çoğunlukla siyah beyaz basacağım.

Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
İyi yapmışsınız bende ikisi de vardı 415 hemen bozuldu mürekkep akıttı. 515 halen sağlam güzel yazıyor daha önce almama rağmen.
ben çok memnunum 1 sene oldu fena da baskı almadım 100 renkli fotoğraf aldım 3 renk de belki %75 e kadar indi siyahın da yarısı bitti 2 3 kere şıkışma yaşadım ama o da kağıdın ucu yamukmuş ondan

Yeni konular

Geri
Yukarı