İkinci el i7 7700K ve GTX 1080 Ti sistem alınır mı?

Öncelikle benim cümlemin içerisinde 4 çekirdek yazıyor. İ7 7700K 4 gerçek çekirdek 4 sanal çekirdek diyebiliriz 7700K 8 thread (izlektir). Benim cümlemin içerisinde thread kelimesi geçmezken 7700K 4 thread değil, 8 thread bir işlemci. demek nedir. Core ile Thread farklı şeyler. Eski nesil İ7 ler 4 core 8 izlek olanlar artık güçlü GPU' larda yeterli performansı vermiyor. 2080 TI' ye yeter demeniz ayrı bir talihsizlik olmuş bence siz kendi mesajınızı yanlış bilgilendirme diye işaretleyin ve boşu boşuna uyarı cezası vermeyin.

Bilgini paylaşta faydalanalım GTX 1080 TI'ye Ryzen 2600 öneren bilgili arkadaş.

Doğru şimdi sen Ryzen 5 2600 de GTX 1080Ti’ ye darboğaz yapar dersin.

Öncelikle benim cümlemin içerisinde 4 çekirdek yazıyor. İ7 7700K 4 gerçek çekirdek 4 sanal çekirdek diyebiliriz 7700K 8 thread (izlektir). Benim cümlemin içerisinde thread kelimesi geçmezken 7700K 4 thread değil, 8 thread bir işlemci. demek nedir. Core ile Thread farklı şeyler. Eski nesil İ7 ler 4 core 8 izlek olanlar artık güçlü GPU' larda yeterli performansı vermiyor. 2080 TI' ye yeter demeniz ayrı bir talihsizlik olmuş bence siz kendi mesajınızı yanlış bilgilendirme diye işaretleyin ve boşu boşuna uyarı cezası vermeyin.

Bilgini paylaşta faydalanalım GTX 1080 TI'ye Ryzen 2600 öneren bilgili arkadaş.

İntel i7 7700K RTX 2080 Ti değil, ileri de çıkabilecek olan RTX 4080 Ti da kaldırır merak etmeyin.

Uzun zamandır bakıyorum yeni bir sistem için. Bu sistem denk geldi ve kararsız kaldım. Çok çok iyi anlamasam da anlayan bir arkadaş alma, bu paraya daha iyisini toplarsın diyor. RTX 2070 falan. İşlemci ve anakart 2 nesil eski. Lakin bu sistemin sıfır fiyatı ortalama 15.000 lirayı buluyor baktığımız zaman, benim anlaştığım son fiyat ise 9.000 lira. Fiyat sadece kasa fiyatıdır. Bir de burada paylaşıp sizin fikirlerinizi almak istedim. Şimdiden ilginize teşekkürler.

Eki Görüntüle 373643
Arkadaşım kendimden örnek vereyim 9 bin tl param olsa gider o 2.el sistemi almam sıfır toplarım 30-40 fps düşük olsun en azından kafam rahat olur kutusu , faturaları herşeyi bana ait olur bence gereksiz iyi taşın düşün

Hocam ayrı ayrı teşekkür ederim hepinize. Lakin fiyatı 10.000 lira yaparsak, ortaya gayet en uygun sistemi nasıl dizeriz? Şimdi yaptıktan sonra da aynı sistem de çakılı kalmanın da bir anlamı yok, ileri ki dönem de sistemi yenileye bilmemiz de lazım. Bu konuları çok detaylı bilmiyorum açıkçası, sistem önerisinde buluna bilir misiniz?
Elim de 2011 de topladığım sistem var ve hala onu kullanıyorum.
Sistem de şöyle;
Asus sabertooth x58 DDR3
İ7 950 3.07 ghz
1 TB HDD
12 gb ram
240 gb SSD
2 gb 192 bit zotac ekran kartı. ( yenileye bildiğim tek şey :D )
Arkadaşım kendimden örnek vereyim 9 bin tl param olsa gider o 2.el sistemi almam sıfır toplarım 30-40 fps düşük olsun en azından kafam rahat olur kutusu , faturaları herşeyi bana ait olur bence gereksiz iyi taşın düşün
Bir arkadaşım bu işin içinde ve okulunu okuyor bir nevi yazılım vs. O da diyor 2060 veya 2070'li sistem olur. 1080'e eş değer performans alabilirsin. Şimdi fiyatlara bakınca da bu 1080 ti 11 gb 352 bit kartın fiyatı da 7 bin lira, o da az değil arkadaş :D yani iki arada bir derede kaldım.

Hocam ayrı ayrı teşekkür ederim hepinize. Lakin fiyatı 10.000 lira yaparsak, ortaya gayet en uygun sistemi nasıl dizeriz? Şimdi yaptıktan sonra da aynı sistem de çakılı kalmanın da bir anlamı yok, ileri ki dönem de sistemi yenileye bilmemiz de lazım. Bu konuları çok detaylı bilmiyorum açıkçası, sistem önerisinde buluna bilir misiniz?
Elim de 2011 de topladığım sistem var ve hala onu kullanıyorum.
Sistem de şöyle;
Asus sabertooth x58 DDR3
İ7 950 3.07 ghz
1 TB HDD
12 gb ram
240 gb SSD
2 gb 192 bit zotac ekran kartı. ( yenileye bildiğim tek şey :D )

Bir arkadaşım bu işin içinde ve okulunu okuyor bir nevi yazılım vs. O da diyor 2060 veya 2070'li sistem olur. 1080'e eş değer performans alabilirsin. Şimdi fiyatlara bakınca da bu 1080 ti 11 gb 352 bit kartın fiyatı da 7 bin lira, o da az değil arkadaş :D yani iki arada bir derede kaldım.
Valla söylediğin paralar iyi para intel sistem kurmak istersen i5 9600k öneririm ekran kartı olarak da 2070 alabilirsin yada 2080

Öncelikle benim cümlemin içerisinde 4 çekirdek yazıyor. i7 7700K 4 gerçek çekirdek 4 sanal çekirdek diyebiliriz 7700K 8 thread (izlektir). Benim cümlemin içerisinde thread kelimesi geçmezken 7700K 4 thread değil, 8 thread bir işlemci demek nedir. Core ile Thread farklı şeyler. Eski nesil i7'ler 4 core 8 izlek olanlar artık güçlü GPU'larda yeterli performansı vermiyor. 2080 TI'a yeter demeniz ayrı bir talihsizlik olmuş bence siz kendi mesajınızı yanlış bilgilendirme diye işaretleyin ve boşu boşuna uyarı cezası vermeyin.
4/4 denildiğinde 4 çekirdek 4 thread anlaşılır. Bunu 7. nesil ve altındaki i5 işlemciler için kullanıyoruz. Hatalı olan sizsiniz. 4/8 olarak yazmanız gerekiyor.
Ayrıca i7 7700K, piyasadaki sayılı en iyi çekirdek performansına sahip işlemcilerden biri. RTX 2080 Ti için fazlasıyla yeterli.

Dostum 9 veya 10 liraya gercekten cok iyi sistem toplarim sana hemde 2070 li.ikinci el almaya calistigin sisteme kotu demiyorum gercekten oda zamaninda en iyisi ile toplanilmis bi bilgisayar ama o fiyata i5 9600 k ve 2070 li kasa toplanir.monitorsuz

Uzun zamandır bakıyorum yeni bir sistem için. Bu sistem denk geldi ve kararsız kaldım. Çok çok iyi anlamasam da anlayan bir arkadaş alma, bu paraya daha iyisini toplarsın diyor. RTX 2070 falan. İşlemci ve anakart 2 nesil eski. Lakin bu sistemin sıfır fiyatı ortalama 15.000 lirayı buluyor baktığımız zaman, benim anlaştığım son fiyat ise 9.000 lira. Fiyat sadece kasa fiyatıdır. Bir de burada paylaşıp sizin fikirlerinizi almak istedim. Şimdiden ilginize teşekkürler.

Eki Görüntüle 373643
2. el almaktansa daha güvenli ve daha oturaklı bir sistem toplanması her açıdan daha iyi. Ve moderator dediği de doğru. Çekirdek tanımında X/X kullanimi sol tarafi çekirdek sayısı sag tarafı Thread sayısıdır. Ayrıca bu 4 çekirdek darboğaz yapar demekle yanlis bilgiye sahip olunduğu baştan belli.

Çok saçmalamışsınız. 7700k hala üst seviye bir işlemci işini fazlası ile göreceksin. 8700k 9700k da alsan en fazla 8-9 sene seni üzmez. 14mn işlemci sonuçta. bazıları demiş 2070 sistem kurarım 1080ti 2070 ten daha güçlü bir kart daha fazla fps alacağına emin olabilirsin. kullanmayacağın bir özellik olan ray tracing için Alman çok mantıksız.

Bence bu sistem çok rahat alınabilir. Birkaç arkadaşın da dediği gibi i5 9600k ve 2070'li sistem de toplayabilirsin. 1080Ti daha performanslı fakat 2070 daha güncel bir ekran kartı. Ray tracing teknolojisi de var üstelik. Burada senin seçimine kalmış. Ya sıfırdan i5 9600k ve 2070'li pc toplarsın ya da bu pc'yi alırsın. Bir de garanti durumlarını sormanı öneririm. Parçaların garantileri devam ediyorsa bu sistem alınır. Ama ben olsam 2070'li sistem toplarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı