İkinci el iPhone 15 alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bütçe
35000

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Dün 45-48 bin lira bandında 3-4 tane telefon buldum. 1-3 ay arası iPhone 15 ilanları buldum 21-23 ay arası garantililer çiziği vs yok iPhone 11 64 GB ile takas yapmaya değer mi daha önce hiç ikinci el telefon almadım, telefonun herhangi bir parçasının değişip içinin açıldığını veya başka işlem gördüğünü nasıl anlayabilirim? Yoksa 2 ay daha bekleyip sıfırını alacağım o zamanda iPhone 16 çıkmasına birkaç ay kalıyor onumu bekleyeyim amacım hemen zam gelmeden telefonumu değiştirmek bazı arkadaşlarım iPhone 13 al paran cebinde kalsın dedi ancak 2-3 yıla güncellemesi bitecek şöyle son model alıp 4-5 sene kullanmak istiyorum.

Samsung almam elimde Apple Watch ve AirPods var + Pro modelde alamam aşırı pahalılar bütçem yetmez zaten kullanamamda çok fotoğraf çeken veya oyun oynayan birisi değilim nimetlerinden faydalanamam yani bu arada iPhone 11 şarjı hızlı bitiyor ve paneli çok kötü gelmeye başladı.

@BlackCaT Ufak bir laptopun varsa orada kontrol etmek istediğini söyle. Hem satıcının gözü önünde alt tarafı cihazı laptopa bağlayıp uygulamadan sorgulayacaksın. Araçlardaki Exper'e sokmakla aynı olay. Malına güvenen zaten baktırır hayır baktırmam falan derse de anlamış olursunuz önden.

@BlackCaT Ufak bir laptopun varsa orada kontrol etmek istediğini söyle. Hem satıcının gözü önünde alt tarafı cihazı laptopa bağlayıp uygulamadan sorgulayacaksın. Araçlardaki Exper'e sokmakla aynı olay. Malına güvenen zaten baktırır hayır baktırmam falan derse de anlamış olursunuz önden.
Sıfır iphone 15 aldım hocam teşekkür ederim yinede ikinci el güvenemedim umarım 2-3 sene kasmadan dayanır.

Sağ ol hocam bu kamera için koruma almak lazım mı? Çizilir mi kolay kolay yoksa kaliteyimi düşürür

Çizilmez kolay kolay gerek yok. Ben kendi cihazımda da kullanmam ve evet kaliteyi düşürür. Düşürmediğini iddia eden üreticilerinki var misal Mcdodo, Spigen gibi markaların. Yine de değmez diyorum.

Çizilmez kolay kolay gerek yok. Ben kendi cihazımda da kullanmam ve evet kaliteyi düşürür. Düşürmediğini iddia eden üreticilerinki var misal Mcdodo, Spigen gibi markaların. Yine de değmez diyorum.
Anladım hocam ne bileyim masaya falan koyarken kamera masaya değiyor çizilir diyw korkmuyor değilim bu arada ilk dikkatimi çeken şey pili aşırı iyi sabah 10’da elime aldım apple watch + kulaklık bağlı yaklaşık 5 saatte %75 bandına indi iphone 11 zamanında %40-50 arasıydı

Anladım hocam ne bileyim masaya falan koyarken kamera masaya değiyor çizilir diyw korkmuyor değilim bu arada ilk dikkatimi çeken şey pili aşırı iyi sabah 10'da elime aldım Apple Watch + kulaklık bağlı yaklaşık 5 saatte %75 bandına indi iPhone 11 zamanında %40-50 arasıydı

Normal hocam 11'den sonra iyi gelir elbette iyi günlerde kullanın. Çizilmez öyle koyarken dayanıklı cam onlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı