İkinci El iPhone 6 Alınır Mı?

Elbette ki her telefonun bir ömrü var ancak bunu kullanım şekli ve pil seviyesi belirliyor.
Telefon eğer çok kullanılmış ise ve satılıyorsa 200 liraya da bulsanız bir süre sonra sizi sıkıntıya sokacak ve maddi olmasada mental olarak kafanız yorulacak.

Telefon alıyorsanız her zaman sıfır almanız daha doğru olacaktır.
Tabii her telefonun kullanıcıya göre eksi ve artı yönleri vardır.
Şunu da belirtmeliyim bende android telefonlardan ios telefonlara geçiş yaptım.
Ve benim kullanım amacıma göre ios kat ve kat iyi ama tabii mükemmel ötesi demek değil.
Mükemmelliği değil ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurursanız hem ekonomik olarak hem de mental olarak kendinize uzun ömürlü bir telefon bulabilirsiniz :)

Mümkün olduğunca 6S modelinin altında kalmamaya çalışın. Fakat bütçe sorunu ise ve basit şekilde kullanıyorsanız cihazı (WhatsApp, Facebook, Instagram vb.) temiz bir cihazsa alınabilir. Bütçe sorunu değilse tercih etmeyin bence.
İphone başka ne amaçla kullanılabilir ki zaten.
Ne şarkı atabilirsin ne office belgesi düzenleyebilirisin ne usb bellek bağlayabilirsin vs. Kameranın vasatlığına, hoparlör ve kulaklık ses kalitesine girmiyorum bile.
Alana saygım var tabi. Bende de SE var ayrıca.

başka ne amaçla kullanılabilir ki zaten.
Oyun oynayan birisi iseniz 6 modeli yetersiz kalır. Ayrıca fotoğraf düzenlemeye meraklı birisi iseniz de aynı durum geçerli bunları belirtiyordum ben.
iTunes üzerinden MP3 formatında istediğiniz şarkıyı depolama alanınız yettiği sürece atabilirsiniz. iTunes işine girmem ben derseniz Spotify üzerinden istediğiniz şarkıyı dinleyebilir ve kitaplığınıza indirebilirsiniz mesela.
Taşınabilir depolama aygıtı gibi kullanmak zaten biraz tuhaf olurdu. USB bellekler niye var o zaman dimi.
Kulaklıkları rezillikten de öte bir durumda şu anda. O konuya girmiyorum bile.
Yanlış anlaşılmasın savunuculuk yapmıyorum fakat bazı metalaşmış kavramları yıkmak gerek bence.

Ne şarkı atabilirsin ne office belgesi düzenleyebilirisin ne usb bellek bağlayabilirsin vs. Kameranın vasatlığına, hoparlör ve kulaklık ses kalitesine girmiyorum bile.
Bu kadar kötüle hala git SE kullan. Demek ki satıyolar arkadaşım. Herkesin elinde iPhone var ayrıca eski modelleri kullanıp kötüleyenlere gıcık oluyorum. Kullandığı telefonun üstüne 3-4 model üst telefon çıkmış, hala bataryası yetmiyo yok yavaşladı. Kul yapımı bu ne bekliyorsun. Android'e alışmış insanlar iPhone'u beğenmemesi kadar normal bir şey yok.

Bu kadar kötüle hala git SE kullan. Demek ki satıyolar arkadaşım. Herkesin elinde iPhone var ayrıca eski modelleri kullanıp kötüleyenlere gıcık oluyorum. Kullandığı telefonun üstüne 3-4 model üst telefon çıkmış, hala bataryası yetmiyo yok yavaşladı. Kul yapımı bu ne bekliyorsun. Android'e alışmış insanlar iPhone'u beğenmemesi kadar normal bir şey yok.

SE yi küçük olduğu için kullanıyorum. Performans ve pil konusunda şikayetim de yok.
Ayrıca model X de olsa se de olsa ios ne kadar izin veriyorsa o kadar kullanabiliyorsun.
Benim eleştirim kullanım kısıtlamaları. Siri dışında kullanım kolaylığı olarak herhangi bir artısı yok. SE kullanıyorum diye eksikleri yazmayalım mı yani.

Tel tuşlarına basarak isim seçememek, klavyede rakam ve noktalama için extra tuşa basmak, bazı uygulamalarda aşağıda bazılarında yukarıda yer alan geri tuşu, otg desteği olmaması, aramalarda safariyi illaki kullanmak zorunda kalmak,uygulama verilerini uygulamayı kaldırmadan silememek (benim cihazım 64gb), bir resmi indirmek ve paylaşmak için bin takla atmak vs. vs.

SE yi küçük olduğu için kullanıyorum. Performans ve pil konusunda şikayetim de yok.
Ayrıca model X de olsa se de olsa ios ne kadar izin veriyorsa o kadar kullanabiliyorsun.
Benim eleştirim kullanım kısıtlamaları. Siri dışında kullanım kolaylığı olarak herhangi bir artısı yok. SE kullanıyorum diye eksikleri yazmayalım mı yani.

Tel tuşlarına basarak isim seçememek, klavyede rakam ve noktalama için extra tuşa basmak, bazı uygulamalarda aşağıda bazılarında yukarıda yer alan geri tuşu, otg desteği olmaması, aramalarda safariyi illaki kullanmak zorunda kalmak,uygulama verilerini uygulamayı kaldırmadan silememek (benim cihazım 64gb), bir resmi indirmek ve paylaşmak için bin takla atmak vs. vs.
Telefon kullanmaya ilk olarak iPhone ile başlasaydınız bunlar size normal şeyler olarak gelecekti. Belli ki daha önceden Android kullandınız ve iPhone size kısıtlanmış bir telefon olarak geliyor. Tartışılır. Ben gayet memnunum tek sıkıntım batarya onu da kendimce kısıtlamalar ile çözdüm.

Peki telefondan bilgisayara fotoğraf aktarabiliyor muyuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı