İkinci el laptop alırken dolandırılmaktan korkuyorum

GET ile almanızı öneririm. Bakarsınız iyi çalışıyor mu kırık çıkık vs. Bir sıkıntı yoksa parayı gönderirsiniz. GET alıcıyı koruyan bir sistem.
Bu yüzden ben dahil çoğu satıcı kabul etmiyor. Çünkü ürünü göndereceğiniz kişinin sizden şüphesi var ancak siz karşınızdakini tanımıyorsunuz. Ürünü alıp bozup iade eden, içinden parça söken, boş kutu iade eden örnekler çoğaltılabilir. Hiçbir şekilde de direkt çözüme kavuşturamıyorsunuz. Sarı site gibi yerler sizi yalnız bırakıyor. Geçmiş olsun diyor. Ufak bir araştırmayla şikayetvara girin bakın binlerce dolandırılmış ve elindeki üründen olmuş insan var.

Şu an bende çok güçlü bir laptopı ihtiyacım kalmadığı için uygun fiyata sarı siteye koydum. Benzer fiyata yarı performansa gelmeyecek ürünler varken pazarlık eden, takas isteyen, ürünle oyun oynamak isteyen, ürünü göndermemi isteyip eğer hoşuna giderse almak isteyen...
Tek bir kişi 6 farklı hesaptan 6 farklı telefon numarasından iletişime geçiyor. Hepsinin ismi ve wp profil fotoğrafı farklı. Hepsini engelliyorum ama musallat oldu. Söz verdiği tarihte gelmedi, ödemeye eft dedik ki elimizde kanıt olsun diye nakite çevirdi, sonra vazgeçti altın vereyim dedi... Tipik tırnakçı çakal taktikleri.

Sadece satıcıların tekelinde değil ürün almaya çalışırken de ne idiği bilinmeyen kötü niyetli insanlar da var. O yüzden satıcının kuralları geçerlidir. Aksi takdirde 2.el fiyatına sıfır ürün almak isteyenlerle dolu piyasa.

Maalesef kimseye güvenmekten korkuyorum benimle aynı yaşındasın galiba kesinlikle alma seni kandırma ihtimalleri çok yüksek paranı elinden alırlar hatta zarar bile verirler sana.

Belki canlı görüşme ile %0 olan güveni ,%1 yapabilirsin. Ama en mantıklısı, 300-500 fazla verip elden almak. Çünkü sen daha ucuza alayım derken tüm parandan da olabilirsin. Benim başıma geldi. PS3 al sat yaparken tuzağa düştüm. Tüm cihazlardan ettiğim kârı kaptırdım. Pişman mıyım? Değilim. Tüm bu sistemi, nasıl çalıştığını öğrendim. Belki 10 kişiyi kurtarmışımdır uyararak.
Dediğim şey tam bu olarak, cihazı belki yarı fiyatına alırken "hehe salağa bak, ucuza veriyor piyasası bu değil de neyse" diyen tipler ve safa yatan satıcılar sayesinde bu dolandırıcılık oluyor. Burada alıca dolandırma konusunda önce davranmış :)

Ticaretini mi yapıyorsunuz?
Ticaret değil, normal kullanıcıydım. Alıyorum, oynuyorum, canım sıkılınca satıyordum.

Mesela Fat kasayı çok severdim. Süper Slim varken satıp Fat kasa alıyordum. Onunla oynadıktan sonra 100-200 kâr koyup satıp Slim kasa alıyordum falan filan.

Ticaret dediğin şey başka. Günde 10 tane cihaz satmıyorum, ayda 1 tane falan.

Tam tersi, o kadar çok dolandırıcı var ki... Dolandırıcı ifşa sayfalarına bir bakın.

O kadar cazip ki. Adamların elinde her türlü görüntü var. Paketleme videosu, sokakta yürüme videosu, kargo şubesinde fotoğraf falan.

Sende inanıp atarsan geçmiş olsun. Ben de aynısı yaptım. 2 kere şehir dışına PS3 sattım, ama karşımdaki ile canlı görüntülü konuştuk, sanki yanımdaymış gibi cihazı gösterdim, aralıksız uzun uzun oyun oynadım. Aynı şekilde kutuya koydum, kargo şubesine gittim, verdim.

Belki canlı görüşme ile %0 olan güveni,%1 yapabilirsin. Ama en mantıklısı, 300-500 fazla verip elden almak. Çünkü sen daha ucuza alayım derken tüm parandan da olabilirsin. Benim başıma geldi. PS3 al sat yaparken tuzağa düştüm. Tüm cihazlardan ettiğim kârı kaptırdım. Pişman mıyım? Değilim. Tüm bu sistemi, nasıl çalıştığını öğrendim. Belki 10 kişiyi kurtarmışımdır uyararak.

Özet: Pahalı al, elden al, güvenilir al. Alırken de dene.

Abi ucuza almıyorum piyasasına göre veriyor hani enayi gibi 10.000 ürünğ 7 bine koyana kanmıyorum adam canlı konuşçaz kargoya falan verirken ürünğ açık gösterecek verirken arabanın plakasınada veririm dedi öylenbi sıkıntı olur mu şu an bu ürünğ 2 kişi satıyor aynı fiyata ikisi de uzat biri 3 ay daha garantili.
PTT de açıp ekran kartına işlemciye gerilim testi yapmanı oyun oynayıp test etmeni kimse bekleyemez. Güvenmemelisin yakınından al. Laptop alıyorum
Birinci elden gidip kontrol etmeden, test etmeden ikinci el laptop falan almayın.
Birinci elden gidip kontrol etmeden, test etmeden ikinci el laptop falan almayın.
Bazı tesler istiycem görüntülü konulup göstericek yine sıkıntı olurmu

Abi ucuza almıyorum piyasasına göre veriyor hani enayi gibi 10.000 ürünğ 7 bine koyana kanmıyorum adam canlı konuşçaz kargoya falan verirken ürünğ açık gösterecek verirken arabanın plakasınada veririm dedi öylenbi sıkıntı olur mu şu an bu ürünğ 2 kişi satıyor aynı fiyata ikisi de uzat biri 3 ay daha garantili.

Bazı tesler istiycem görüntülü konulup göstericek yine sıkıntı olurmu
Dolandırmak isteyen adam, her türlü dolandırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı