İkinci El Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aman hocam hiç bulaşma kargoyla ikinci el işine. Ben gidip yerinde görüyorum eve getirdiğimde başka başka sorunlar çıkıyor düşün. Zaten İzmir'de bir sürü bilgisayar bulursun. Eğer İstanbul'daki çok ucuz diye istiyorsan neden ucuz olduğunu da bir düşün bence. Hani kafadan atmıyorum daha geçen hafta yaşadığım şey.

Yok ille alacağım diyorsan;

-Laptop'un alt kısmındaki vidaların fotoğrafını ya da videosunu iste. Cihazın daha önce açılıp açılmadığını anlayabilirsin o vidalardan. Tornavida değdiğinde zaten siyahtan griye dönüyor vidalar. Bu neredeyse tüm elektronik aletler için geçerli bir yöntemdir.

-Laptopun kenar kısımlarını özellikle dikkat et. Daha önce düşürüldüyse veya darbe aldıysa buralarda eziklikler vardır. Soyulmalar olması önemli değil.

-Ekran menteşelerine dikkat et. Birçok markanın birçok kasası genelde buralardan sorunludur. Kırılır-dökülür. Fiyatı ona göre belirlersin.

-Speccy ile sistem boştayken ve yük altındayken sıcaklık testi yapmasını isteyebilirsin. Basit bir program zaten. Bir oyun açacak, arka planda Speccy programını açacak, biraz oynayıp sana Speccy'nin gösterdiği sıcaklık değerlerinin ekran görüntüsünü atacak.
tesekkurler sizde nasıl sorunlar cıktı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı