İkinci el MacBook önerisi

BekirBozkurt

Hectopat
Daha fazla  
Satıp macOS'a geçmeyi düşünüyorum. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve kendimi OS X'e alıştırmam gerekiyor. Kodlama yapabileceğim ve yeri geldiğinde Unity ya da Unreal Engine gibi oyun motorlarında çalışırken beni üzmeyecek bir MacBook istiyorum. Sizce hangi modelini tercih etmeliyim? Bu arada ikinci el alacağım elimdekini satıp.

Bence satmak yerine bilgisayarına High Sierra (daha üstü ekran kartından dolayı çalışmaz) yükleyebilirsin, bilgisayarını ne kadara satacağını söylersen daha iyi olur (Bütçe ne kadar ?) .

Bence satmak yerine bilgisayarına High Sierra (daha üstü ekran kartından dolayı çalışmaz) yükleyebilirsin, bilgisayarını ne kadara satacağını söylersen daha iyi olur (Bütçe ne kadar ?) .
Cevabınız için teşekkürler. Peki bu işlemi dual boot yapabilir miyim ? Ve yaptığım takdirde bilgisayarımda ki hangi donanımları kullanamam ? Bu arada bütcem 5 Bin TL

Cevabınız için teşekkürler. Peki bu işlemi dual boot yapabilir miyim ? Ve yaptığım takdirde bilgisayarımda ki hangi donanımları kullanamam ? Bu arada bütcem 5 Bin TL
Evet yaparsın, internette rehberler mevcut bu işlemler için, eğer Wifi kartın İntel ise Wifi kartın çalışmıyor ve senin ekran kartın desteklenmediği için High Sierra'nın üstündeki sistemleri (Mojave ve Catalina) kursan bile tam randıman alamazsın. 2013 Pro ile 2015 Air arasındaki bütün Macbook'lar bütçenize uygun (2. el) gibi duruyor ama sizin bilgisayarınız daha iyi o sistemlerden.

Evet yaparsın, internette rehberler mevcut bu işlemler için, eğer Wifi kartın İntel ise Wifi kartın çalışmıyor ve senin ekran kartın desteklenmediği için High Sierra'nın üstündeki sistemleri (Mojave ve Catalina) kursan bile tam randıman alamazsın. 2013 Pro ile 2015 Air arasındaki bütün Macbook'lar bütçenize uygun (2. el) gibi duruyor ama sizin bilgisayarınız daha iyi o sistemlerden.
Teşekkür ederim ozaman DualBoot olayını bir araştırayım. High Siearra kurduğumda ekran kartımı kullanabilirim değil mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı