3000 TL ikinci el MacBook önerisi

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Dostlar teyzem için ikinci el bir MacBook almak istiyoruz. 3000 TL bütçe var. Mail bakmak ve cevaplama, film ve dizi izleme, fotoğraf ve video depolama (o kadar da önemli değil bir harici disk alırız.) ve kendi fotoğraflarına basit bir Photoshop uygulamak için olacak. Konu açmadan önce kendim araştırma yaparım hazık beklemeyi sevmiyorum. Fakat MacBook olaylarından bir şey anlamadığımı çekinmeden söyleyebilirim. Önerilerinizi bekliyorum :).

Maalesef Macbook'ların ikinci el piyasası hakkında fazla fikrim yok ama 5400RPM harddiskler ile geldiklerini biliyorum. Size tavsiyem paranın küçük miktarını harcamayıp SSD almanız.

Dostlar teyzem için ikinci el bir MacBook almak istiyoruz. 3000 TL bütçe var. Mail bakmak ve cevaplama, film ve dizi izleme, fotoğraf ve video depolama (o kadar da önemli değil bir harici disk alırız.) ve kendi fotoğraflarına basit bir Photoshop uygulamak için olacak. Konu açmadan önce kendim araştırma yaparım hazık beklemeyi sevmiyorum. Fakat MacBook olaylarından bir şey anlamadığımı çekinmeden söyleyebilirim. Önerilerinizi bekliyorum :).
Beni yanlış anlamayın Macbook olması zorunlu mudur?

Basit bir Photoshop falan için MacBook saçma olur bence taşıma gibi işlemler yapmayacaksa masaüstü taşıma gibi işlemler yapacaksa laptop öneririm.

Maalesef MacBook'ların ikinci el piyasası hakkında fazla fikrim yok ama 5400RPM harddiskler ile geldiklerini biliyorum. Size tavsiyem paranın küçük miktarını harcamayıp SSD almanız.

Beni yanlış anlamayın MacBook olması zorunlu mudur?

Basit bir Photoshop falan için MacBook saçma olur bence taşıma gibi işlemler yapmayacaksa masaüstü taşıma gibi işlemler yapacaksa laptop öneririm.

Dostlar teyzemin bütün ürünleri Apple ve böyle istiyor benim yapabileceğim bir şey yok. Uyarılarınız için teşekkür ederim fakat MacBook istiyor. Keşke direk öneride bulunsaydınız :).
Hatta 3500'lük de olur. Pazarlık ederiz en kötü 3200'e falan hallederiz işi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı