İkinci el monitör veya ekran kartı alınır mı?

Kastanbolu

Kilopat
Ben geçenlerde yeni bir sistem topladım lakin monitörüm 720P Casper monitör, işlemciye gelirsek Ryzen 5 3600X.
Şimdi ben bu işlemciye uygun bir ekran kartı almak istiyorum ama bir yandan da monitör değiştirmek istiyorum hangisine öncelik vermeliyim?
Ve son olarak pek güvenemiyorum ama çok pahalılar gerçekten Letgo gibi tarzı yerlerden 2.el alınır mı bu parçalar ve bu işlemciye uygun ekran kartı önerir misiniz bütçem 1500TL.

İndirim ve şans ile sıfır 1660 alınabilir o bütçe ile. İkinci el ürünü nereden aldığınızın pek önemi yok. Alırken doğru hareketleri ve kontrolleri yapmalı ve riski minimalize etmelisiniz. Hiç tecrübeniz yok ise bilen bir arkadaşınız ile gidin.

Ben geçenlerde yeni bir sistem topladım lakin monitörüm 720P Casper monitör, işlemciye gelirsek Ryzen 5 3600X.
Şimdi ben bu işlemciye uygun bir ekran kartı almak istiyorum ama bir yandan da monitör değiştirmek istiyorum hangisine öncelik vermeliyim?
Ve son olarak pek güvenemiyorum ama çok pahalılar gerçekten Letgo gibi tarzı yerlerden 2.el alınır mı bu parçalar ve bu işlemciye uygun ekran kartı önerir misiniz bütçem 1500TL.

Ürünleri şehir dışından alacaksanız. Mümkünse sahibinden GET ile satın alın ürün elinize ulaştığıda 3 iş günü süreniz olacak zaten ekran kartı aldığınızı örnek veriyorum. Ürün gelince ürünü açıp daha önce tamir görüp görmediğini kontrol edin GPU board üzerindeki bileşenlerde herhangi bir farklılık var mı özellikle GPU çipinin olduğu kısımın çevresinde sararma var mı? Çünkü havya veya BGA makinesından geçen anakartta ısı uygulanan kısımda sarama olur. Daha sonra bilgisayara takıp FurMark ile stress testi yapın.

Ekran kartını ve monitörü ikinci el olarak aldım. Bir sıkıntı çıkmadı. Dolandırmak isteyen mutlaka olacaktır. Riskli bir iş.
Nereden alacaksın?
280 liraya 60 Hz monitör aldım ölü piksel de çıkmadı şanslıyım

550 liraya RX 570 aldım letgo 650 sattım
650 ye RX 580 aldım kullanıyorum sansliyim
650 RX 580 çok iyi bende almak istiyorum da işlemci çok üst seviye oldu hata ettim bu kadar kaliteli almakla RX 580 yakışmaz gibi, lakin fiyatı çok iyi nereden aldınız ve hangi serisi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı