İkinci el MT25 mi sıfır NK250 mi?

Çin malı ile hiçbir motoru mukayese edemezsin başına bela alir bende vardi her Allah'in günû vidalari gevşiyor yağ akitiyor vs. Sürüş hissiyati asla konforlu değil

Hocam öyle bile olsa tecrüben yoksa MT25'e nasıl binsin gözünü seveyim ilk sürüşte Allah korusun takla atar o makinenın gücü ile nk bir değil.

Kendi cabımda fena değilim diye düşünüyorum 16 yaşından beri kullanıyorum A1 ehliyetle 2yıl drift l kullandım 125CC 250CC arası çok fark yok diyorlar ama denemek lazım tabii.

Tamamdır hocam tecrübeniz var gibi mt alabilirsiniz lakin çok dikkatli sürmenizi şiddetle öneriyorum çünkü şu anda görüşmediğimiz ancak önceden tanıdıgım bir arkadaşımın vardı oradan biliyorum.

Hocam ikisi arasinda kalmis bende en iyi secenegi soyledim tabii Honda'dan şaşma diyeceğim

Bana kalsada öyle Honda çok ayrı bir kaliteye sahip. Ancak konu sahibi iki motor arasında kaldıgı için bilgim oldugu kadarıyla yönlendirmeye çalıştım zaten tecrübeside varmış o yüzden mt en mantıklısı.

@IV. Murat hocam yanlış mı söyledim neden dislike attınız?
İki motorunda parçaları ayrı ayrı sorunlu demişsiniz, bu bir kere yanlış; MT'ler yüksek devir çevirdiği için bir tek yağ popmpası değişimi istiyor, onun dışında hiçbir problemi yok. CF ise başlı balışa bir problem, üstelik parça da bulamıyorsun; Yamaha'nın parçasını bakkalda bile bulursun.
Güç için ise aman aman bir şey yok; motor çift silindir olduğundan zaten 7 bin devire kadar güç yok, 7 binden sonra anca gitmeye başlıyor. Elinin ayarını bilen biri (ki arkadaşın az da olsa tecrübesi var) o motorla sıkıntısız dolaşır.
Araştıdım aslındada naked motor istiyorum Honda'nın görünüşü hoşuma gitmedi.
Honda almaktansa KTM bakın daha iyi, yedek parçası biraz pahalı olsa da çok kaliteli motor.

İki motorunda parçaları ayrı ayrı sorunlu demişsiniz, bu bir kere yanlış; MT'ler yüksek devir çevirdiği için bir tek yağ popmpası değişimi istiyor, onun dışında hiçbir problemi yok. CF ise başlı balışa bir problem, üstelik parça da bulamıyorsun; Yamaha'nın parçasını bakkalda bile bulursun.
Güç için ise aman aman bir şey yok; motor çift silindir olduğundan zaten 7 bin devire kadar güç yok, 7 binden sonra anca gitmeye başlıyor. Elinin ayarını bilen biri (ki arkadaşın az da olsa tecrübesi var) o motorla sıkıntısız dolaşır.

Honda almaktansa KTM bakın daha iyi, yedek parçası biraz pahalı olsa da çok kaliteli motor.

Sorunlu derken fiyat ve bulunurluk olarak demek istedim nk da hala öyle mi bilemem ama parçası bulunamıyordu bulunsa dahi çok pahalıydı mt ye sahip bir arkadaşım vardı oda parçaları da çok pahalıydı. Tabii zamanla çözülmüş olabilir ucuzlamış olabilir dediğim mesele 4 yıl öncesindeydi. Benim tavsiyemde ya Honda'ya da Yamaha'dır. Bence de nk yerine drift l bile alınsa daha iyi bir seçim olacaktır.

Sorunlu derken fiyat ve bulunurluk olarak demek istedim nk da hala öyle mi bilemem ama parçası bulunamıyordu bulunsa dahi çok pahalıydı mt ye sahip bir arkadaşım vardı oda parçaları da çok pahalıydı. Tabii zamanla çözülmüş olabilir ucuzlamış olabilir dediğim mesele 4 yıl öncesindeydi. Benim tavsiyemde ya Honda'ya da Yamaha'dır. Bence de nk yerine drift l bile alınsa daha iyi bir seçim olacaktır.
Aslında Yamaha parçaları çok pahalı değildir, arkadaşınız ilk defa bu segment bir motor aldıysa ona fazla gelmiştir. CF'nin sorunu sadece parça bulunamamazlık değil, sorun çıkartma olasılığı da yüksek. Motora o kadar para veriyor, bir de sürekli kel kör işle mi yürütecek makineyi?
Honda'nın yeni kasaları sorunsuz, parçaları da kısmen ucuz ama görsel olarak herkese hitap edecek tarzda değil.

Bu biraz tercih meselesi neredeyse 10 yaşında 30k küsür kilometrede motor almaktansa ben sıfır tercih ederim ki zamanında da öyle yapmıştım. Clx-250 kullandım bakım harici servislik bir durumum olmadı. Çinliye bulaşma diye bir genelleme yapmak saçma çünkü bu genellemeyi yapanların çoğu bu motoru kullanmıyor sağdan soldan duyduğu ile tavsiye veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı