İkinci el parça alımında neye dikkat edilmeli?

KawaiSobaBorusu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar toplamak veya almak gibi bir düşüncem var ailemi fazla zorlamamak adına toplamaya yöneldim. Ülkemizin durumu belli 2.el parçalardan yararlanacağım, kart olarak 1650 Super seçtim işlemci olarak i3 10100F bu iki parçayı alırken nelere dikkat etmem gerekir. FurMark testinde sonuçlar nasıl olmalı. Ekran kartından biraz anlasamda işlemciden hiç anlamıyorum ne yapılmalı beni biraz aydınlatır mısınız?(anakart ve RAM gibi parçaları 0 almayı düşünüyorum)

Ne yazık ki bir sorun varsa kullanmadan tespit edemezsin. Aldığın zaman gün boyu yük altında kullanmalı ve sıcaklık değerlerini kontrol etmelisin zaten bu sırada sorun çıkarsa geçmiş olsun. Bundan dolayı en azından garantisi devam eden parçalar bulabilirsen güzel olur.

Ne yazık ki bir sorun varsa kullanmadan tespit edemezsin. Aldığın zaman gün boyu yük altında kullanmalı ve sıcaklık değerlerini kontrol etmelisin zaten bu sırada sorun çıkarsa geçmiş olsun. Bundan dolayı en azından garantisi devam eden parçalar bulabilirsen güzel olur.
Zaten garantisi olmayan parça almayı düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı