İkinci el PS4 alırken nasıl kontrol etmeli?

Fearless0600

Attopat
Daha fazla  
İkinci el PS4 almayı düşünüyorum birkaç sorum olacak. Şu an hala almak mantıklı mı? Kırık cihaz muhabbeti nedir? Neleri kontrol etmeliyim? Anlayan biri yardımcı olursa sevinirim.

Fiyatına bağlı olarak hâlâ alınabilir. Slim veya Pro almanı öneririm. Pro alırken yeni nesil PS4 Pro olmasına özen göster. Eskileri fazla güç tüketiyor ve sesli çalışıyor.
Online oynamak istemiyorsan kırık cihaz alabilirsin. Kırık cihazlar biraz daha pahalı oluyor ama oyun bedavaya geldiği için aradaki farkı rahat çıkartırsın.
Güvenlik etiketini kontrol edebilirsin. Oyun oynayıp fan sesine ve cihazın ısınma durumuna bakabilirsin. Kontrolcünün sağlam olmasına dikkat et.
Konsolu zorlayacak oyun oynaman lazım.

Son düzenleme:
İkinci el PS4 almayı düşünüyorum birkaç sorum olacak. Şu an hala almak mantıklı mı? Kırık cihaz muhabbeti nedir? Neleri kontrol etmeliyim? Anlayan biri yardımcı olursa sevinirim.
İlk 2 soruyu cevaplayabilirim.

Konsolu alma sebebiniz oynayacağınız oyunlardır. Bana oynamak istediğiniz oyunları belirtirseniz net bir cevap verebilirim. Bunun dışında PS özel oyunlarını en ucuz oynatan cihaz konumunda bulunuyor almak için en mantıklı sebep de budur.

Konsolu kırmak kabaca hacklemek diyebilirim. Orjinal konsolda yapılmayan şeylere erişim sağlarsınız. En işinize yarayacak olan özelliği oyunları bedavaya oynatabilmesi olacaktır. Bunun dışında oyunlara mod, yama kurmak mümkün hâle gelir ve bunlar gibi birçok avantajı var. Elbette avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Kırık PS4'ler maksimum 9.00 sürümünde bulunduğu için bulması bir hayli zor ve piyasası da yüksektir. Diğer dezavantaj da PSN'ye giriş sağlanmıyor maalesef. Bunun en kötü yanı Online oynatmaması.

İlk 2 soruyu cevaplayabilirim.

Konsolu alma sebebiniz oynayacağınız oyunlardır. Bana oynamak istediğiniz oyunları belirtirseniz net bir cevap verebilirim. Bunun dışında PS özel oyunlarını en ucuz oynatan cihaz konumunda bulunuyor almak için en mantıklı sebep de budur.

Konsolu kırmak kabaca hacklemek diyebilirim. Orijinal konsolda yapılmayan şeylere erişim sağlarsınız. En işinize yarayacak olan özelliği oyunları bedavaya oynatabilmesi olacaktır. Bunun dışında oyunlara mod, yama kurmak mümkün hâle gelir ve bunlar gibi birçok avantajı var. Elbette avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Kırık PS4'ler maksimum 9.00 sürümünde bulunduğu için bulması bir hayli zor ve piyasası da yüksektir. Diğer dezavantaj da PSN'ye giriş sağlanmıyor maalesef. Bunun en kötü yanı Online oynatmaması.

Uncharted, GoW, RDR tarzı oyunları oynamak için alacağım kankam.

Geri
Yukarı