İkinci el R3 3200G stok fana yapışık geldi

Emiririririe

Picopat
Daha fazla  
Geçen ay 2. el olarak aldığım 3200G stok fana yapışık olarak elime geçti. Şu anda sistemin bütün parçaları tamam. İşlemciyi stok fana yapışık şekilde anakarta taksam sıkıntı olur mu?

Pimlerde zarar yok özelikle kontrol ettim.

Ayırırken zarar veririm diye korkuyorum. Gerçi garantisi var ama...
İşlemcinin pinlerine dokunmadan yavaş yavaş çevireceksiniz sadece, ayırmadan takmaya çalışırsanız takamazsınız. Yani çıkarmak zorundasınız.

Amd soketlerinde işlemciyi koyduktan sonra soketin kolunu kapatmanız gerekir üstünde soğutucu varken bunu nasıl yapacaksınız.
Doğru. Neyse deneyim çıkarmayı.
İşlemcinin pinlerine dokunmadan yavaş yavaş çevireceksiniz sadece, ayırmadan takmaya çalışırsanız takamazsınız. Yani çıkarmak zorundasınız.
Tamam hemen deniyorum.
Tamam hemen deniyorum.
Tamam arkadaşlar çıkarmayı başardım. Bir sorum daha olacak... Tekrar takarken yeni macun sürmeme gerek var mı? İşlemcinin üstündeki yazılar macundan gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 20211016_103059.jpg
    20211016_103059.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 26
Doğru. Neyse deneyim çıkarmayı.

Tamam hemen deniyorum.

Tamam hemen deniyorum.

Tamam arkadaşlar çıkarmayı başardım. Bir sorum daha olacak... Tekrar takarken yeni macun sürmeme gerek var mı? İşlemcinin üstündeki yazılar macundan gözükmüyor.
Termal macun varsa elinizde yenilemeden takmayın. Eğer yoksa da üstündeki macunu silmeyin eski macun hiç macun olmamasından iyidir.

Geri
Yukarı