İkinci el R5 5600 alınır mı?

• Konuyu başlatan Le0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 329

Le0

Picopat
Daha fazla  
Elimde hiç kullanılmamış i5 10. nesil işlemci var ve anakartıma uymuyor o yüzden onu satıp yerine AMD işlemci almayı düşünüyordum ve bütçem R5 5600'ün sıfırına değil ikinci eline yetiyor. İşlemcilerde ikinci elin sorun çıkarmayacağını okumuştum fakat bu işlerle pek alakam olmadığı için alırken nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Bir öneriniz varsa buyurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo ile kesinlikle almayacaksin, kargoda pin yamulmasi cok normal. Nerede oturuyorsan oradan islemciyi bulup bizzat kendin pinleri gorup oyle alacaksin. Islemcide pin haric baska bir sorun cikmaz
Hocam orijinal kutusuna doğru bir şekilde yerleştirildiği takdirde bir sorun olmuyor.

Elimde hiç kullanılmamış i5 10. nesil işlemci var ve anakartıma uymuyor o yüzden onu satıp yerine AMD işlemci almayı düşünüyordum ve bütçem R5 5600'ün sıfırına değil ikinci eline yetiyor. İşlemcilerde ikinci elin sorun çıkarmayacağını okumuştum fakat bu işlerle pek alakam olmadığı için alırken nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Bir öneriniz varsa buyurun.
2.el 5600 alırken fiyata dikkat ederek alın. 4000₺ sıfırı olan işlemci için 1 yıl bile garantisi kalmamış olanına 3.5k verilmez. Geçenlerde bir indirimle 2.9k ya bile satılmıştı sıfırı.

Kargo ile kesinlikle almayacaksin, kargoda pin yamulmasi cok normal. Nerede oturuyorsan oradan islemciyi bulup bizzat kendin pinleri gorup oyle alacaksin. Islemcide pin haric baska bir sorun cikmaz
Yok elden teslim alacağım muhtemelen. Pinlerini mutlaka kontrol edeceğim teşekkürler.

Hocam orijinal kutusuna doğru bir şekilde yerleştirildiği takdirde bir sorun olmuyor.

2.el 5600 alırken fiyata dikkat ederek alın. 4000₺ sıfırı olan işlemci için 1 yıl bile garantisi kalmamış olanına 3.5k verilmez. Geçenlerde bir indirimle 2.9k ya bile satılmıştı sıfırı.
Sıfırının fiyatları 4500 5000tl bandindaydi aslında. Zaten almayı düşündüğüm ürünler de 3500tl bandında ve 1 yıl garantisi vardı.

Anakartla ekran kartı ne.
Anakart b450m k
Ekran kartı rtx 2060

Yok elden teslim alacağım muhtemelen. Pinlerini mutlaka kontrol edeceğim teşekkürler.

Sıfırının fiyatları 4500 5000tl bandindaydi aslında. Zaten almayı düşündüğüm ürünler de 3500tl bandında ve 1 yıl garantisi vardı.

Anakart b450m k
Ekran kartı rtx 2060
AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu ürün 4078₺. Bunu + iyi bir işlemci fanı alabilirsiniz. Bunun haricinde illa 2.el olacaksa iyi bir soğutucu da alın. Ayrıca hemen almayın biraz takip edin, eğer ki 3200 civarına düşürebilirseniz bedavaya almış olursunuz. Rtx 2060 r5 5600 e hafif gelir ama ileride yükseltirsiniz sorun olmaz.

AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu ürün 4078₺. Bunu + iyi bir işlemci fanı alabilirsiniz. Bunun haricinde illa 2.el olacaksa iyi bir soğutucu da alın. Ayrıca hemen almayın biraz takip edin, eğer ki 3200 civarına düşürebilirseniz bedavaya almış olursunuz. Rtx 2060 r5 5600 e hafif gelir ama ileride yükseltirsiniz sorun olmaz.
Evet eran kartımı da yükseltmeyi düşünüyorum o açıdan sorun yok ve şuan AMDnin stok fanı var o yüzden ikinci ele 3500 vermektense 500 daha koyup fansiz almak daha mantıklı olabilir haklısınız. 1 2 ay içinde daha yüksek performanslı bir işlemci fanı da alırım diye düşünüyorum.

bir de ocak ayı içerisinde tray hali 3600e kadar düşmüş şuan 4000-4200 civarında artmaya devam eder mi beklemeli miyim bilemedim

Son düzenleme:
O sisteme bence R5 5600 fazla

Sıfırının fiyatları 4500 5000TL bandindaydi aslında. Zaten almayı düşündüğüm ürünler de 3500TL bandında ve 1 yıl garantisi vardı.

Anakart B450M K
Ekran kartı RTX 2060

Evet eran kartımı da yükseltmeyi düşünüyorum o açıdan sorun yok ve şu an AMD'nin stok fanı var o yüzden ikinci ele 3500 vermektense 500 daha koyup fansiz almak daha mantıklı olabilir haklısınız. 1 2 ay içinde daha yüksek performanslı bir işlemci fanı da alırım diye düşünüyorum.

Bir de ocak ayı içerisinde tray hali 3600e kadar düşmüş şu an 4000-4200 civarında artmaya devam eder mi beklemeli miyim bilemedim.

İkinci ele 3500 vermektense 500 ekleyip fansız almak mı? Saçma. İşlemciler kullandıkça eskiyen parçalar değiller bugünde olsa 2 yıl sonra da olsa sıfırdan farkı olmuyor.

Şöyle bir ilan buldum senin için Param Güvende ile satın al ve iyice paketlemesini rica et. Pinlerde yamukluk yoksa, model doğru gösteriyorsa ve dereceler seni memnun ediyorsa iade etme.

Param Güvende ile alın zaten alıcıyı destekleyen bir sistem memnun kalmazsanız basarsınız iadeyi. Sıfır almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı