İkinci el Redmi Note 10S kamera farklı gözüküyor

Kainny

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
gabenin öz oğlu
Arkadaşlar merhaba,

Ikinci el bir Redmi Note 10S aldim. Telefonun bir sorunu yok fakat on kamera arka, arka kamera on kamera olarak gozukuyor.

Simdi anlasilmamis olabilir normaldir.
Mesela Note 10S arka kamerasinda 4K30, on kamerada 1080P30 FPS ayari vardir. Arka kamerada 0.6, makro varken on kamerada avuc deklansoru ozelligi vardir. Ama on kamerada 0.6 4K30, arka kamerada 1080P30 ayari var ve baska hiçbir lensi kullanamiyorum. On kamerada 0.6ya alinca hiçbir şey olmuyor. On kamera videoda 4kya alinca cokuyor. Baska lens yok bildigin. Bu yazilimsal midir yoksa baska bir sorun mu var?

ROM kurmayi biliyorum. Efs yedegi alip deneyecegim sagolun. Ama babamin dedikleri suphe dusurdu icime. Kameralarin kablolarini yanlis bağlamış olabilirler diyor.
Kameralar anakarta flex ile bağlı. Öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Sıfırdan rom kurunca düzelmezse o ihtimali düşünürsünüz.

O konuları hiç bilmiyorum hocam. Alınca gitmiyor diye biliyorum ama.
Oyleyse ben evde bi deneyeyim. Miui degil de Aosp based bir rom denemeyi dusunuyorum. Umarim sorun olmaz.

Calismiyor. Evolution X kurdum, ana kamera siyah beyaz cekiyor. HyperOs kurdum ana kamera acilmiyor. Genis aciya geciyor ve ayni sorun, on kamera arka olarak gozukuyor yani on kamerada genis aci makro falan var. Tekrar Evolution X kurdum ve Gcam indirdim. Makro calisiyor, genis aci calisiyor, ana kamera siyah beyaz cekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı