İkinci el RX 580 alınır mı?

• Konuyu başlatan İvern
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 10B
Üyelik tarihi 2012, diğer ilanlarında şüpheli bir durum yok. İsim düzgün. Tamam bende pek sıcak bakmıyorum ama öyle bir algı oluşmuş ki sanki tüm ikinci el ekran kartlarına mining yapılmış. Kartın 2 günlük ömrü kalmış gibi... Ben ilanı inceledim güvenilir geldi şahsen. Eğer aynı ilde turuyorsan gidip elden alabilirsin. Hem bir sıkıntı çıktığında ulaşmakta sıkıntı çekmezsin.

@Tren Havale ile yine alınmaz. Aynı şehirde ikamet ediyorsan alınabilir.
Adamın elinde başka kartlar da var ki bu en bariz mining kartı 580 nitro. Ofisimdeki kartları satıyorum demiş. 580 sence ofiste kullanmaya ıygun bir kart mı ? Render performansı düşük. 2 yıl Mining yapan birisi olarak söylüyorum.

Alınabilir. Şahsen ben şuan aynı modeli kullanıyorum mining kartı 4 ay yapılmış ve taş gibi sağlam herhangi bir sorunu da yok. Üstelik GET ile alacaksan hemen onaylamazsın denersin baktın sorun yok onayla.

60FPS'ye alışmış biri için 30 FPS yine yeterli olmayacak, pek fazla bütçem yok diye belirtmiş arkadaş GTX1060 öneren olmuş, bence de sıfır RX570 al keyfine bak.

Ringten çıkmadıysa alına bilir kendimde durmadan donanım değiştiren birisiyim. Son sattığımda RX 580 idi ve askerdeydim hiç kullanmamıştım. Test edip alabiliyorsan faturalıysa neden olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@dogant Adam ofisimde chrome açıyorum metin belgesine yazı yazıyorum dememiş ki. Mimari çizim için kullandığını söylemiş. İlanda özellikle mining yapılmadığını da söylemiş. İlk yazdığım paragraftaki gibi üyelik bilgilerini inceleyince güvenilir olduğu gözüküyor. Fakat elden alınmalıdır.

60FPS'ye alışmış biri için 30 FPS yine yeterli olmayacak, pek fazla bütçem yok diye belirtmiş arkadaş GTX1060 öneren olmuş, bence de sıfır RX570 al keyfine bak.
Forumda çoğu insan anlama güçlüğü çekiyor. Çocuklarla uğraşmaktan gerçekten sıkıldım artık. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz senin gibi tipler çıkıp sürekli verilen önerileri eleştiriyor. Daha iyi bir fikrin varsa söyle yoksa boş laf yapma.
Arkadaş ikinci el alacağım demiş. İkinci el 580 ile 1060 arasında neredeyse fark yok. 1000 TL ye 6 GB 1060 bulabilir.
@dogant Adam ofisimde chrome açıyorum metin belgesine yazı yazıyorum dememiş ki. Mimari çizim için kullandığını söylemiş. İlanda özellikle mining yapılmadığını da söylemiş. İlk yazdığım paragraftaki gibi üyelik bilgilerini inceleyince güvenilir olduğu gözüküyor. Fakat elden alınmalıdır.
100 lerce kart var be hemen hemen hepsi mining yapılmadı yazmış. Kim yaptı o zaman o Miningi ? RX 580 geçen sene dünya piyasasında en zor bulunan karttı. 50 şer 50 şer alıyordu herkes, benim tanıdıklarım da aynı şekilde.
Şu an hepsi sistemi dağıttım, ofisteki bilgisaydan söktüm bahanesi ile satıyor kartları.
En klişe yalan da bu zaten ofisteki bilgisayar...
Ayrıca mimari proje çizecek adam 1080ti alır.
Üyelik tarihi 2012, diğer ilanlarında şüpheli bir durum yok. İsim düzgün. Tamam bende pek sıcak bakmıyorum ama öyle bir algı oluşmuş ki sanki tüm ikinci el ekran kartlarına mining yapılmış. Kartın 2 günlük ömrü kalmış gibi... Ben ilanı inceledim güvenilir geldi şahsen. Eğer aynı ilde turuyorsan gidip elden alabilirsin. Hem bir sıkıntı çıktığında ulaşmakta sıkıntı çekmezsin.

@Tren Havale ile yine alınmaz. Aynı şehirde ikamet ediyorsan alınabilir.
Şüpheli ne olabilir? Ne bekliyorsun ki ? Rigi mi atsın direkt? Adam gizliyor zaten mining yaptığını, azıcık aklı varsa düşünmüştür zaten .
Ayrıca isim ne alaka hocam :) Mining ypanların belli isimleri mi var ?
Mesela bu da Mining yok demiş.

Bu arada dediğim gibi mining yapılmış Nvida kart testlerden geçiyorsa alınabilir. Çünkü Nvidiaların biosuna herhangi bir müdahaleye gerek yok Mining yapmak için ama AMD lerin hemen hemen hepsine özel yapım bioslar yüklediler.

Dosya Ekleri

• 6D8375A9-3F35-42AC-B5DA-DA248D77157D.png
    6D8375A9-3F35-42AC-B5DA-DA248D77157D.png
    168,8 KB · Görüntüleme: 82
  • A0EED7FA-196C-4674-A627-59B5EB38F40A.png
    A0EED7FA-196C-4674-A627-59B5EB38F40A.png
    157,3 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
Evet daha iyi bir fikrim var ve bunu ilk yorumumda da belirttim, RX570 al keyfine bak diyerekten, adam gibi yorum yapamıyorsunuz "boş yapma" deyip duruyorsunuz, 6GB'lık GTX1060'ların tek fanlısı bile en az 1.100 lira, ki tek fanlı almayı düşünmezsen 1.200 liradan başlar, arada 300 lira fark var unutulacak, hiçe sayılacak bir fark değil bu. Üstelik ikinci el, önerdiğim ise sıfır bir RX570. Zaten 3GB'lık GTX1060 alacaksa RX570 daha mantıklı seçim, GTX1060 için 3GB yeterli bir bellek değil çünkü. Adam gibi yorum yapmayı öğreniğinizde gelin yanıma benim.

Fikrinizin yanlış olduğu düşünüldüğünde nasıl da hemen ego kasıyorunuz, "nasıl benim dediğime laf atar" tavırlarına giriyorsunuz. Böyle "boş yapma" tarzı hakaretvari cümlelere gerek yok, fikrini beğenmedim, mantıksız geldi buna karşı çıkamazsın.

Evet daha iyi bir fikrim var ve bunu ilk yorumumda da belirttim, RX570 al keyfine bak diyerekten, adam gibi yorum yapamıyorsunuz "boş yapma" deyip duruyorsunuz, 6GB'lık GTX1060'ların tek fanlısı bile en az 1.100 lira, ki tek fanlı almayı düşünmezsen 1.200 liradan başlar, arada 300 lira fark var unutulacak, hiçe sayılacak bir fark değil bu. Üstelik ikinci el, önerdiğim ise sıfır bir RX570. Zaten 3GB'lık GTX1060 alacaksa RX570 daha mantıklı seçim, GTX1060 için 3GB yeterli bir bellek değil çünkü. Adam gibi yorum yapmayı öğreniğinizde gelin yanıma benim.
Bir araştır istersen fiyatları daha 2-3 gün önce bu forumda 1100 TL ye 6 GB kart ilanı açtı bir arkadaş. Donanımhaberde 950 TL ye 6GB EVGA satan bir arkadaş var.
570 almayı konuyu açan arkadaş da akıl etmiştir muhtemelen ama demek ki daha üst bir kart almak istiyor. 580 isteyene 1060 önereni eleştirip 570 önermek mi daha mantıklı?
Aynı paraya daha üstün bir kart değil de daha düşük performans vereni al diyorsun.

Bir araştır istersen fiyatları daha 2-3 gün önce bu forumda 1100 TL ye 6 GB kart ilanı açtı bir arkadaş. Donanımhaberde 950 TL ye 6GB EVGA satan bir arkadaş var.
570 almayı konuyu açan arkadaş da akıl etmiştir muhtemelen ama demek ki daha üst bir kart almak istiyor. 580 isteyene 1060 önereni eleştirip 570 önermek mi daha mantıklı?
Aynı paraya daha üstün bir kart değil de daha düşük performans vereni al diyorsun.

GTX1060 GPU olarak RX570'den daha üstün olabilir, ancak 3GB VRAM aldığı zaman daha yüksek kaplamalar 4GB çok rahat kullanacağı için GTX1060 her ne kadar GPU olarak daha iyi olsa dahi VRAM'i yetersiz kaldığı için RX570 ile oynadığı ayarlardan ötesine geçemeyecek, çünkü VRAM yetersizliği drop yaşatacak. 6GB GTX1060 950₺'ye bulmak da pek olası değil, bulursan da şüphe duy derim. Very High ayarlarda drop yaşamaktansa High ayarlarda akıcı oyun deneyimi elde etmeyi tercih ettiğim için, RX570 daha iyi. Size göre aksiyse 3GB'lık GTX1060 alabilirsiniz 2.el :)

GTX1060 GPU olarak RX570'den daha üstün olabilir, ancak 3GB VRAM aldığı zaman daha yüksek kaplamalar 4GB çok rahat kullanacağı için GTX1060 her ne kadar GPU olarak daha iyi olsa dahi VRAM'i yetersiz kaldığı için RX570 ile oynadığı ayarlardan ötesine geçemeyecek, çünkü VRAM yetersizliği drop yaşatacak. 6GB GTX1060 950₺'ye bulmak da pek olası değil, bulursan da şüphe duy derim. Very High ayarlarda drop yaşamaktansa High ayarlarda akıcı oyun deneyimi elde etmeyi tercih ettiğim için, RX570 daha iyi. Size göre aksiyse 3GB'lık GTX1060 alabilirsiniz 2.el :)
Dostum ben 6GB'dan bahsediyorum zaten 3GB'ın konusunu bile açmadım. 6 GB'ın piyasası 1000-1000 TL çift fanlılar. 1200-1300 yazanlara pazarlık yapılır zaten 1100 TL'nin üzerinde satılması zor.
Mesela oyuncu kartı;

GTX 1060 6 GB Zotac AMP! Edition İlan No: 666667169

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı