İkinci el RX470 sistem alınır mı?

enes729536

Kilopat
Arkadaşlar selamlar, Letgo'da bir sisteme denk geldim, sistemin fiyatı 2800TL.
İşlemci; AMD FX(tm) 8320 eight Core Processor.
Anakart; Gigabyte GA-970A-DS3p AM3+ ATX AMD 970 anakart.
Kasa; raynox RX at 3xfan.
Ekran kartı MSI RX470 4 GB.
8 GB da RAM bulunuyormuş üstünde Hz yazmıyor o yüzden yazamadım. Sizce mantıklı olur mu? Şu anda halihazırda üniversiteye gideceğim öyle 10k 15k ya sistem alacaktım RTX3060'lı fakat gerek duymuyorum artık. O yüzden geride bırakınca gözüm kalmayacak hem de bütçe yormayacak bir sistem diye düşündüm. Valorant CS özellikle GTA rp gibi oyunlarda kullanacağım sizce tatmin eder mi? Bu fiyata değer mi? Pazarlık olarak ne kadar yapabilirim.

Bence mantıklı hocam bu günlerde RX 470 fiyattı uçmış durumda.
Sistem alınabilir.
@Galaxes
Hocamız bu konulara meraklı 😀
Onun da bir yorumunu alın derim.

Son düzenleme:
Hocam işlemci üzebilir RAM DDR 2 dahi olabilir o yüzden bütçe söyleyin bakalım F/P bir sistem.

Aslında bütçem 12bin TL monitörle birlikte, şu anda üniversiteye gideceğim için kararsız kaldığımdan evde bırakabileceğim ve gözümün arkada kalmayacağı bir sistem almak istediğimden ikinci el baktım. Yani ben bir iki aya üniversiteye gidince evde 12 bin liralık bir sistemin küçük kardeşime kalması can sıkar :) laptop düşündüm fakat beklediğim performansı alabilir miyim sanmıyorum ve laptoplar gereksiz yüksek fiyatlı.

Hocam benim gibi GTX 1070 laptoplar biraz düşmüş durumda hatta 12 bin TL ile çok daha iyi RTX 2060 vs laptop alınabilir PC alıncaksa RTX 2070 falan olabilir
Kasalı: RTX 2070 SUPER MONİTÖRLÜ HAZIR KOMPLE SİSTEM - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 924606187
Eğer biraz üstüne çıkabilirseniz: Acer Triton 500, i7, Rtx 2080, 32gb ram,1tb ssd - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 937599222
Çıkamazsanız: GİGABYTE G5 RTX 3060 LAPTOP - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 941823669
Kasalı sistemdeki kasayı değiştirir daha uygun daha iyi hava sirkülasyonlu bir kasa alabilirsiniz. Eğer kasalı alacaksanız tabii :D

Dostum bu fiyatlara sıfır 3060'lı sistem alınabilir 2.el önererek hata mı yapıyorsunuz acaba?

Hocam alınabilir alınmaza demiyorum ki :D sadece ben ikinci el piyasasıyla daha çok iç içeyim o yüzden 2. el öneriyorum :D 0 piyasasında indirim falan kovalamaca bana zor geliyor biraz :D kesinikle alınır varsa 👍👍

Dostum alakasız bir öneri yapmak istemiyorum. Ama bütçen güzel. Çok aşırı üst seviye oyun oynama amacın yoksa laptop al derim.

Geri
Yukarı