İkinci el sattığım ürün için fatura vermeli miyim?

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, kendi kullandığım kulaklığımı satacağım ancak alıcı faturasını da istedi, bu faturada benim ev adresim, vergi kimlik numarası vs önemli bilgiler yer alıyor. Alıcıya bu faturayı versem sıkıntı çıkar mı? Bilgilerimle uygunsuz bir şeyler yapılabilir mi?

Son düzenleme:
@Kendook ben çok faturalı satış yaptım. Bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. Zaten alan kişileri az çok tipinden konuşmasından ne olduğunu anlarsınız. Garantisi devam eden ürünlerde veya garantisiz ürünlerde fatura genelde satarken veriliyor.
Karar sizindir.

Selam, kendi kullandığım kulaklığımı satacağım ancak alıcı faturasını da istedi, bu faturada benim ev adresim, vergi kimlik numarası vs önemli bilgiler yer alıyor. Alıcıya bu faturayı versem sıkıntı çıkar mı? Bilgilerimle uygunsuz bir şeyler yapılabilir mi?
T.C'nin üzerini çizerek e-fatura gönderebilirsin o zaman için rahat eder sanırım.

Hiçbir şeyi riske atmayın, yarın bir gün başınıza ne gelebileceğini kestiremezsiniz. O faturada size ait ne varsa görüleyemeyecek şekilde karalayın, numaranız da dahil. Zamanında lg g4 satın alıp ikinci el olarak fazla kulllanmadan ilk aylarda satmıştım ve aylar oldu, sattığım adamın elinde telefonun anakartı yanmış, beni aradı ve hiç beklemiyordum. Benim yapabileceğim bir şey yok deyip kapattım ve engelledim, uğraşmaya değmezdi zaten söyledikleri fiyatın 100 tl altından hile ile almışlardı. Satın ve müşteriden kurtulun.

Eğer garantili diye bir ürün satıyorsanız tabi ki fatura vermeniz gerekir. Sonuçta fatura olmadıktan sonra garanti olmuyor.

Hiç öyle bir şeye denk gelmedim?
Garanti süresi bittiyse ne yapsın servis faturayı?
İster dostum. Benim eski anakartın pinleri kırılmıştı garanti sonrası tamire verdim ama tamir edemediler. Ürünü geri yollamak istediklerinde, "garanti süresi umurum da değil, paramla hizmet almak istiyorum ve sağlamak zorundasınız demiştim." Onlarda faturayı isteyim 4 yıllık anakartın fatura bedelini ibanıma attılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı