İkinci el telefon satım maceram

Elias_Kötzz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bugün içerisinde Samsung Galaxy A3 2016 cihazımı ikinci elden vermek için telefoncuları dolaştım.
Sadece bir telefoncu değer biçti (200 TL) ona telefonumu sattım.
Telefonu sattıktan sonra form doldurmak istediğimde "Ben öyle boş işlerle uğraşamam sen 200 lirami ver telefonunu al" dedi. İstediğim şey aslında çok basit bir şey ki telefonun IMEI'si de kayıtlı bir şey olsa babama musallat olacaklar diye düşündüğümden ki **herhangi bir işlem olmadan** telefonu geri aldım.
Sizce doğru mu yaptım yanlış mı yaptım 200 lira çok bir şey değil tabii ki ama sizin yorumunuzu almak istedim.

Not: Telefonun dış ekranı ve iç ekranı kırık ama çalışıyor gece eski alarm çaldı bayağı küfür yedi benden.

Adam telefonu IMEI için alıyor iyi yapmışsınız form doldurmadan telefonu vermeyin.
Telefon imeisi zaten arka plaka da yazıyor saniye icinde alma ihtimali yok tabi kamera var belki çekmiştir o anı ne olur ne olmaz imei telefonu nasıl sorgulayabilirim kullanıldığına dahi

Merhaba bugün içerisinde Samsung Galaxy A3 2016 cihazımı ikinci elden vermek için telefoncuları dolaştım.
Sadece bir telefoncu değer biçti (200 TL) ona telefonumu sattım.
Telefonu sattıktan sonra form doldurmak istediğimde "Ben öyle boş işlerle uğraşamam sen 200 lirami ver telefonunu al" dedi. İstediğim şey aslında çok basit bir şey ki telefonun IMEI'si de kayıtlı bir şey olsa babama musallat olacaklar diye düşündüğümden ki **herhangi bir işlem olmadan** telefonu geri aldım.
Sizce doğru mu yaptım yanlış mı yaptım 200 lira çok bir şey değil tabii ki ama sizin yorumunuzu almak istedim.

Not: Telefonun dış ekranı ve iç ekranı kırık ama çalışıyor gece eski alarm çaldı bayağı küfür yedi benden.

Doğru olanı yapmışsın. Bir de telefonu elden çıkarıp satacaksan telefoncuya satma. Telefoncu ölü fiyatına alır sende zarar edersin. Koy Letgo'ya da sahibindene hak ettiği fiyata sat.

Buradan sorguladığım zaman hala A3 2016 üstüne kayıtlı gözüküyor.

Doğru olanı yapmışsın. Bir de telefonu elden çıkarıp satacaksan telefoncuya satma. Telefoncu ölü fiyatına alır sende zarar edersin. Koy Letgo'ya da sahibindene hak ettiği fiyata sat.

Öyle yapacağım artık.

Letgo'da telefon modeli yok sahibinden de koyarım artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yapabilirim o işlemi?

Benim değil de babamın üzerine IMEI.

Bunu yaparsam imei direk üstümden alınıp silinip kullanılmaz hale mi gelecek ?

Geri
Yukarı