İkinci el telefonda IMEI ne kadar önemli?

*#06# yaz numara çevirme ekranına telefonu alırken ordan sorgulat ve adamın aldığı fatura tarihi ile uyuşuyor mu kontrol edersin telefonu alırken .
Neden burada kayıtlı değil dedim, dönmedi. Almaktan vazgeçtim.

Onu yazınca telefonda sadece imei numarası çıkıyor,kendimkini siteden kontrol ettim kayıtlı yazıyor. Faturada imei numarası göremedim bu arada.

Neden burada kayıtlı değil dedim, dönmedi. Almaktan vazgeçtim.

Onu yazınca telefonda sadece imei numarası çıkıyor,kendimkini siteden kontrol ettim kayıtlı yazıyor. Faturada imei numarası göremedim bu arada.
Dostum o yanlış imei söylemiş ola bilir o kodu yazıp bakanlık sitesinden kontrol etmelisin zaten . Direk telefon senin elinde iken yazman en doğrusu .

Dostum o yanlış imei söylemiş ola bilir o kodu yazıp bakanlık sitesinden kontrol etmelisin zaten . Direk telefon senin elinde iken yazman en doğrusu .
Yanlış olsa orada doğru cihazın çıkmaması gerek miyor mu? Verdiği kodu girdim, niye böyle yazıyor dedim dönmedi. Şuan bakıyorum ilan kaldırılmış. Tahminim bu, yurtdışı kayıtlı süreli cihazı ucuzdan elden çıkarmaya çalıştı. Telefon ve dedikleri yalandır diyemiyorum ama sanırım yurtdışı telefon. İmei kaydı vs artık bir ton para. İmei çaktırsan ilerde sıkıntı olurmu ayrı dert. Kaldıki garantiside olmuyor. O mesaja kadar hemen dönen adam, o mesajtan sonra dönmedi. :)

Anlamadığım kısım fatura istediğimde bir fatura attı, Trden satın alma. Acaba oda mı sahteydi diye insan düşünüyor. Dolap üzerinden alacaktım, dolap sahibinden gibi müşteri yanlısı değil öyle. Bu durumda ne oluyor diye chatten soruyorum müşteri temsilcisine uzmanlarımız inceler karar verir, diyor. Yani adamlar şuan telefon çalışıyor ve gözükenin dışında bir sıkıntı yoksa gerisi bizi bağlamaz dese uğraş dur.

Yanlış olsa orada doğru cihazın çıkmaması gerek miyor mu? Verdiği kodu girdim, niye böyle yazıyor dedim dönmedi. Şu an bakıyorum ilan kaldırılmış. Tahminim bu, yurt dışı kayıtlı süreli cihazı ucuzdan elden çıkarmaya çalıştı. Telefon ve dedikleri yalandır diyemiyorum ama sanırım yurt dışı telefon. IMEI kaydı vs artık bir ton para. IMEI çaktırsan ileride sıkıntı olur mu ayrı dert. Kaldı ki garantisi de olmuyor. O mesaja kadar hemen dönen adam, o mesajtan sonra dönmedi. :)

Anlamadığım kısım fatura istediğimde bir fatura attı, TR'den satın alma. Acaba oda mı sahteydi diye insan düşünüyor. Dolap üzerinden alacaktım, dolap sahibinden gibi müşteri yanlısı değil öyle. Bu durumda ne oluyor diye chatten soruyorum müşteri temsilcisine uzmanlarımız inceler karar verir, diyor. Yani adamlar şu an telefon çalışıyor ve gözükenin dışında bir sıkıntı yoksa gerisi bizi bağlamaz dese uğraş dur.

Genelde öyle olur zaten. Yani cihaz TR'den alınma olabilir fakat yurt dışı kayıtlı satılmış vs. olabilir belki fatura da sahtedir bilemeyiz. Netice itibarıyla cihaz dışarıdan getirilmemiş olsa e-Devlet'ten sorguladığında kayıtlı çıkardı. Zaten cihaz Samsung falansa yurt dışı cihazlarından iyice uzak durmak lazım. Resmi servisler cihaz Türkiye'den alınmadığı için bataryasını bile değiştirmiyorlardı en son. Arızalanırsa Ahmet Mehmet elektroniğe kalır iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı