İkinci el ürünler ile A8-6600K sistem yükseltme

eskiman

Kilopat
Dersler (Potoshop, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Nesne Tabanlı Programlama, C++, C#, HTML, CSS, Javascript) için sıfır bilgisayar toplayacaktım fakat kurun kafayı yemesinden mütevellit vazgeçtim. Elimde duran kasalı bilgisayarı ikinci el ürünler ile ekonomi biraz düzelene kadar idare edebilecek şekilde yükseltmek istiyorum.
Not: Kasanın da değişmesi gerek.

Sistem
  • PSU (kasa içinden çıkan bozulduğu için değişti) Power MAN IP-P300AJ3-1
  • CPU: AMD A8-6600K
  • Anakart: A58M-E (FM2+)
  • RAM: 8,00 GB İkili-Kanal DDR3
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8570D
  • Bellekler: 111GB Kingston SHFS37A120G (SSD), 931GB Seagate ST1000DM003-1SB10C (SATA)
  • Soğutma: Kasanın arkasında ve işlemci üstünde birer adet fan gördüm.
Isınma ve ses sorunu olmaması benim için önemli. Kesin fiyat belirtemeyeceğim çünkü ürün fiyatları hakkında bilgi sahibi değilim sadece şunu söyleyebilirim; sıfır toplamayı düşündüğüm sistem bu kurla 15-20 bin TL tutuyordu, ikinci el ürünlerle yükselteceğim için 3 bin TL (dahası gerekli olduğunu mantıklı şekilde anlatmanız dışında) üst sınır olabilir.
@EfeKanagül

Son düzenleme:
Mining yapanlar ekran kartı bulamadıkları için toplu şekilde hazır sistem alıyor, ekran kartını alıp kalan kısmını komple satıyorlar. 3000TL bandında ekran kartsız olarak Ryzen 5 sistem bulunabiliyor. Benzer şekilde Intel sistemlerde oluyor. Elinizdeki sistemi satarak ikinci el uygun bir ekran kartı /gtx 750 Ti ya da GT 1030 gibi, 1000TL ve altında bir bütçe ile) geçici süreliğine alınabilir. Alternatif olarak güncel bir APU sistem de kurulabilir.
2014-2015 yılında A8 6600k bir sistem kullanıyorduk jeoloji firmasında, o zaman bile iş amaçlı kullanımlar için yetersiz bir işlemciydi. Corel, netcad, AutoCAD gibi programlarda ufak çaplı çizimleri bile render alma konusunda çok fazla zaman kaybı yaşatıyordu. Sistem hem güncel olarak upgrade edilmeye fazla müsait değil, hem de ne yaparsanız yapın Ryzen öncesi AMD döneminde işlemcilerin işlem gücünün düşük olması size bu programlarda vakit kaybı olarak geri yansır.

Mining yapanlar ekran kartı bulamadıkları için toplu şekilde hazır sistem alıyor, ekran kartını alıp kalan kısmını komple satıyorlar. 3000TL bandında ekran kartsız olarak Ryzen 5 sistem bulunabiliyor. Benzer şekilde Intel sistemlerde oluyor. Elinizdeki sistemi satarak ikinci el uygun bir ekran kartı /gtx 750 Ti ya da GT 1030 gibi, 1000TL ve altında bir bütçe ile) geçici süreliğine alınabilir. Alternatif olarak güncel bir APU sistem de kurulabilir.
2014-2015 yılında A8 6600k bir sistem kullanıyorduk jeoloji firmasında, o zaman bile iş amaçlı kullanımlar için yetersiz bir işlemciydi. Corel, netcad, AutoCAD gibi programlarda ufak çaplı çizimleri bile render alma konusunda çok fazla zaman kaybı yaşatıyordu. Sistem hem güncel olarak upgrade edilmeye fazla müsait değil, hem de ne yaparsanız yapın Ryzen öncesi AMD döneminde işlemcilerin işlem gücünün düşük olması size bu programlarda vakit kaybı olarak geri yansır.
Anladım, teşekkür ederim. Gigabyte B40M-H B450 veya Gigabyte GA-A320M-S2H anakartlarını biliyor musunuz? alınır mı?

2. el güzel bir kasa bulamadım o yüzden kasa sıfır ve soğutucu.
Elinizdeki SSD satmayın. Diğerleri satılabilir.
@eskiman
Önerilerim.
Ekran kartına PSU ve RAM'e test yaptırmanızı öneririm.
Toplam: 4.006 TL.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı