İkinci El Wraith Prism Kendi Kendine Duruyor

Emrepi123

Hectopat
Daha fazla  
İkinci el Wraith Prism almıştım ilk hafta bir sorun yoktu ama bugün bilgisayar boştayken işlemcinin 70 derece olduğunu fark ettim. Ben de bilgisayarı yeniden başlattım ama sonuç yine aynıydı. Belki işlemci isininca fan döner diye bekledim ama 83 derece olmasına rağmen fanı dönmedi. Bunun sebebi nedir? Anakarta başka fan takınca sorun olmuyor.

Dosya Ekleri

• 1678533228732.jpg
    1678533228732.jpg
    148,2 KB · Görüntüleme: 49
İkinci el Wraith Prism almıştım ilk hafta bir sorun yoktu ama bugün bilgisayar boştayken işlemcinin 70 derece olduğunu fark ettim. Ben de bilgisayarı yeniden başlattım ama sonuç yine aynıydı. Belki işlemci isininca fan döner diye bekledim ama 83 derece olmasına rağmen fanı dönmedi. Bunun sebebi nedir? Anakarta başka fan takınca sorun olmuyor.

Fan da sorun olabilir yani bozuk olabilir. Eğer aynı girişte yani CPU fan girişinde başka bir fan sorunsuz çalışıyorsa üründe sorun olabilir.

Tamiri mümkün mü tahmini ne kadar tutar.

Hiçbir fikrim yok, internette araştırın, PC fan tamiri şeklinde. Tamir yerine daha uygun sıfır ya da sorunsuz ikinci el soğutucu bulabilirsiniz. Kendim Wraith Prism'i yetersiz bulduğum için Snowman Ultra T6 ya geçtim. Çok memnunum performası, soğutması, sesizliği çok çok iyi. İkinci elde araştırın, belki ucuza bulursunuz, bulursanız da alın, kaçırmayın.

Geri
Yukarı