İkinci internet aboneliği

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, evde şu an kardeşimin adına bir adet Türk Telekom internet aboneliği mevcut ancak sözleşmesi 12.12.2020'de sona eriyor. Yeni bir sözleşme imzalamak mantıklı gelmediği için kendi adıma sıfırdan internet başvurusu yaptım, pazartesi günü kuruluma gelecekler.

Şimdi benim bu konu hakkında kafama takılan bir soru var. Aşağıdaki ankastreden eve bir adet CAT5 kablo geliyor, o da mevcut modeme bağlı. Kuruluma gelen ekiplere o kabloyu bana yeni ayrılan porta takmalarını söylesem, sözleşme bitene kadar diğer modem atıl durumda kalsa bunu kabul ediyorlar mı? Bu konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni gelen kabloyu CAT 5'e baglatin. Diger onceki abonelik kablosu bosta durur. Yeni baglanan kabloyu taktiktan sonra modemde kurulum yapip kullanabilirisiniz.

Yeni gelen kabloyu CAT 5'e baglatin. Diger onceki abonelik kablosu bosta durur. Yeni baglanan kabloyu taktiktan sonra modemde kurulum yapip kullanabilirisiniz.
Hocam iki kablo yok, tek kablo var. O yüzden soruyorum problem olur mu diye. Benim istediğim bu kabloyu yeni modeme ve yeni ankastre girişine takmaları ama müşteri temsilcisi olmaz falan dedi. Bana pek mantıklı gelmedi açıkçası. Ankastrede 24 adet giriş var, binada ise 12 daire ve internet kullanan ben dahil 6 daire var. Bana sadece bir adet giriş vermek istemeleri mantıklı gelmedi.

Hocam iki kablo yok, tek kablo var. O yüzden soruyorum problem olur mu diye. Benim istediğim bu kabloyu yeni modeme ve yeni ankastre girişine takmaları ama müşteri temsilcisi olmaz falan dedi. Bana pek mantıklı gelmedi açıkçası. Ankastrede 24 adet giriş var, binada ise 12 daire ve internet kullanan ben dahil 6 daire var. Bana sadece bir adet giriş vermek istemeleri mantıklı gelmedi.
2. Bir kablo baglanacak. Yeni abonelik icin.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı