İkinci monitör açılmama problemi

clayman

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Uzunca bir süredir çift monitör kullanıyorum. Monitörlerimden biri hiç bir sorunumun olmadığı, olması gerektiği gibi çalışan ASUS VP247. 1920x1080 çözünürlüklü 24". Diğeri ise nispeten eski bir monitör LG E2051. 1600x900 çözünürlüğü var. Ama beni idare ediyor. Yalnız bu monitör ile ilgili bir problemim var.

Monitör bilgisayar açılışında kesinlikle açılmıyor. Ancak bilgisayar açıldıktan sonra arka kasa bağlantısını söküp biraz bekleyip takarsam falan açılıyor. Bazen de onu yapınca da açılmıyor. Resmen kafasına göre çalışıyor. Canı isterse açılıyor canı istemezse açılmıyor. Normalde sorun olmuyordu. Bilgisayarı açtıktan sonra kasa bağlantısını söküp takıp devam ediyordum kullanmaya. Ancak son günlerde bayağı bir uğraştırmaya başladı. Bugün ise bi yarım saattir falan yapmadığım şey kalmadı açılsın diye. Biraz daha uğraşırsam açılacak büyük ihtimalle ama problemi sadece bugünlük çözmüş olacağım. Bu sebeple en sonunda technopat sosyale sormaya karar verdim. Benim başka bir fikrim ve enerjim kalmadı bunun için. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Ek bilgi :
Ekran kartı Asus 750 Ti
ASUS vp247, DVI ile bağlı.
LG E2051 ise kablosu VGA. HDMI to VGA dönüştürüsüyle HDMI portundan bağlı ekran kartına.
Problemli monitörde bütün kablolar takılı. Işığı yanıp sönüyor sürekli(kapalı moddayken olması gerektiği gibi). Güç kablosunu çekip takınca LG logosu geliyor ekrana.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı