İkinci monitöre görüntü gelmiyor

lussher

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Merhabalar arkadaşlar,
Yaklaşık iki ay öncesine kadar ikinci monitörümden görüntü alabiliyordum fakat bir gün bunu gerçekleştirememeye başladım. Yakın zamanda ikinci monitöre gerek duyduğumdan görüntü almayı tekrar denedim. Ekran kartımda bir adet HDMI, bir adet ise DP girişi bulunmakta. Ana monitörümde HDMI bağlantısını kullanmaktayım. İkinci monitörümde ise DP ve VGA girişleri bulunmakta.

DP kablosuyla bağlantı gerçekleştiriyordum fakat neden bilmiyorum artık görüntü vermiyor. Bu yüzden VGA kablo ve DP-VGA dönüştürücü satın aldım fakat yine görüntü alamamaktayım. Monitörü görüyor fakat NVIDIA panelinde dijital ekran olarak gözüküyor. Çok uzatmadan sizlerin yardımlarını bekliyorum sevgili dostlar. İyi forumlar dilerim.
(Ekran kartında HDMI ve DP bulunmakta, ana monitörde HDMI ve VGA, ikinci monitörde DP ve VGA girişi mevcut)

Sistem:
Anakart: ASRock A320M-DGS AMD A320 AM4 Soket DDR4 3200MHz+(OC) Ultra M.2, USB 3.1 Gen 1 Micro-ATX Anakart - ASRA320M-DGS
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX OCV1 4 GB 128Bit GDDR5
İşlemci: Ryzen 5 2600.
RAM: 2X Apacer Panther EK.08G2Z.GJC 8GB (1x8GB) DDR4 3000Mhz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram
Ana monitör: BenQ GW2470H 23.8" 4ms (Analog+2X HDMI) Full HD AMVA monitör
İkinci monitör: Samsung S23B350H 23" 2ms (Analog+HDMI) LED monitör

Dosya Ekleri

• dijitalekran.jpg
    dijitalekran.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 42
Windows+P kombinasyonunu denedim, genişlet dediğimde mesela ekranı algılıyor, fareyi sağa doğru götürdüğümde orda bir ekran varmış gibi gidiyor ama görüntü yok. Ekran sürücülerim güncel.

Windows+p kombinasyonunu denedim, genişlet dediğimde mesela ekranı algılıyor, fareyi sağa doğru götürdüğümde orada bir ekran varmış gibi gidiyor ama görüntü yok. Ekran sürücülerim güncel.

Monitörünüz çalışıyorsa aşağıdaki sürücüyü sisteme kurup deneyin.
Ama daha önce DDU ile mevcut sürücüyü kaldırın ve Denetim Masası'ndan otomatik sürücü güncellemeyi devreden çıkarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı