Çözüldü İkinci monitör nereye bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

osterobiflex

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i7_6700 CPU @ 3.40GHz 3.41 GHz
Corsair Hynix 2x8GB = 16 GB 2400MHz XMP 2.0
Samsung SSD 850 PRO 2TB
MSİ NVİDİA GTX1070
MSİ MS-7978
İkinci monitörü nereye takacağım bilmiyorum. 2 adet HDMI girişi var, birisi ekran kartına gidiyor diğeri nereye onu bilmiyorum. Ekran kartındaki giriş ana ekranıma bağlı ikinci ekranımı bahsettiğim diğer girişe taktığımda görüntü alamıyorum. Nereye takmam lazım?

WhatsApp Görsel 2023-12-02 saat 16.19.34_d945a017.jpg

WhatsApp Görsel 2023-12-02 saat 16.19.33_b3eba475.jpg

Anakart ve işlemciniz destekliyorsa BIOS ayarlarından "integrated graphics" ayarını etkinleştirin ikinci ekranın HDMI kablosunu anakart HDMI çıkışına bağlayın.

Dahili ekran kartını çalıştırıp ne yapacak? Ki varsa.
Dahili ekran kartı, portu kullanmak için aracı görevi görecek temel yük yine harici grafik kartında olacak. Ekran kartında ikinci çıkışı yapılamadığı durumlar için kullanılabilir. Normal şartlarda her iki monitörün de ekran kartına bağlanması daha makul.

Her türlü kararsızlığa yol açacak. Zaten büyük ihtimalle dahili GPU bile yok. Görüntü birimleri özel bir durum olmadığı sürece her zaman ekran kartına takılır.
Yanlış biliyorsun kararsızlık yada performans düşüklüğüne yol açmaz, "Görüntü birimleri özel bir durum olmadığı sürece her zaman ekran kartına takılır" bu cümle de bir hayli yanlış ve yanlış bilgilendiriyor. Yıllardır 1 monitör 1 de 1080P bir televizyonu bu yöntem ile HDMI ve VGA ile kullanıyorum. Tüm 3D render kullanan uygulamalar ve oyunlar harici ekran kartının gücünü kullanıyor yalnızca basit işlemler dahili ekran kartı tarafından çiziliyor.

Geri
Yukarı