İkinci Monitör Out of Range Hatası

emintsr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir süre önce ikinci ekran konusunda konu açmıştım ve fikirlerinizi almıştım. LG Marka bir monitör bağladım fakat "Out of Range 67.3kHz /60Hz" uyarısı alıyorum. Forum üzerinde bulunan tüm şeyleri denememe rağmen çözemedim. Ne yapabilirim bu konu hakkında?

Öncelikle modern ekran kartlarına iki tane VGA monitör takamazsınız zira içlerinde tek RAMDAC vardır.

Bu sorunu çözmek için ilk tavsiye çözünürlüğü düşürün. Sorun devame derse Hz değerini düşürün. Bir noktada monitörün kabul edeceği bir düşük seviyeye inmiş olacaksınız...

Değerli yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Bilgisayarım Monster marka bir laptop. Bu yüzden Hz değiştiremiyorum sanırsam. Hiçbir şekilde bağlama imkanım yok mu acaba?

Windows 10 kullanıyorsan başlata ekran çözünürlüğünü değiştir yazdığında karşına çıkıyor zaten, oradan gelişmiş görüntü ayarlarına gel ve ekranı seç. Daha sonra seçtiğin ekran için görüntü bağdaştırıcısı özelliklerine bas ve orada monitör kısmından Hz değerini ayarlayabilirsin.

Sadece 60Hz gözüküyor.
Biraz önce birden ekran geldi ama görüntü çok bulanıktı, şimdi tekrar aynı hatayı alıyorum. :(
Biraz önce birden ekran geldi ama görüntü çok bulanıktı, şimdi tekrar aynı hatayı alıyorum. :(

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı