İkinci monitörde no signal uyarısı

Luchaa

Centipat
Daha fazla  
İki adet monitörüm var. Birisi AOC 24" diğeri Casper 17" monitör.
AOC ekran kartım HDMI ile bağlı sorunsuz çalışıyor. Ekran kartımda VGA girişi olmadığı için Casper monitör için az önce dönüştürücü aldım fakat Casper monitörümde no signal yazısı geliyor. Bilgisayarım ikinci ekranı tanıyor görüyor, hatta ikisini de bağladığım zaman AOC monitörü ikincil ekran olarak ayarlıyor. Fareyi diğer ekrana bile götürebiliyorum fakat hala no signal yazısı geliyor. Monitörü eski bilgisayarımda test ettim ve monitör görüntü alıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Başlat + p ile görüntü seçeneklerinden uzat seçili mi?

Monitörün desteklemediği bir çözünürlük ayarlı olabilir. Onu da kontrol et.

Çözünürlüğü düşürdüm, uzat seçeneğini seçtim fakat olmadı. Bu arada monitörü bağladığım anda asıl monitörüm ikincil ekrana geçiyor ve işlem yapamıyorum. İkisi bağlı iken birincil ekranı nasıl ayarlayabilirim?

Çözünürlüğü düşürdüm, uzat seçeneğini seçtim fakat olmadı. Bu arada monitörü bağladığım anda asıl monitörüm ikincil ekrana geçiyor ve işlem yapamıyorum. İkisi bağlı iken birincil ekranı nasıl ayarlayabilirim?
Sağ tık > görüntü ayarları altında "Bunu ana ekranım yap." seçeneğinden. Bu seçenek monitör algılanmazsa gözükmez.

1619522763288.png

AOC monitörü birincil ekran yaptım başlat p ile uzat seçeneğini yaptım. Bilgisayar görmesine rağmen no signal yazısı geliyor.

Dosya Ekleri

• 1z.png
    1z.png
    56,8 KB · Görüntüleme: 25
Casper monitör Plug&Play destekliyor mu? Desteklemiyorsa bilgisayarı açtıktan sonra monitörü açarsanız böyle yapabilir. Çözümü ise kablosunu sökün takın veya ilk monitörü, sonra bilgisayarı açın.
Örnek resimler:
1619534691121.png

1619535051500.png

Aygıt yöneticisinden anlayabilirsiniz. PnP veya PnP olmayan yazar.

AOC monitörü birincil ekran yaptım başlat p ile uzat seçeneğini yaptım. Bilgisayar görmesine rağmen no signal yazısı geliyor.
Dönüştürücü ile ilgili bir sıkıntı var gibi duruyor. Nasıl bir dönüştürücü almıştın? Monitörü görmüyor, yalnızca bir direnç var gibi. USB to VGA tarzı bir şey mi?

Casper monitör plug&play destekliyor mu? Desteklemiyorsa bilgisayarı açtıktan sonra monitörü açarsanız böyle yapabilir. Çözümü ise kablosunu sökün takın veya ilk monitörü, sonra bilgisayarı açın.
Örnek resimler:
Eki Görüntüle 995158
Eki Görüntüle 995162
Aygıt yöneticisinden anlayabilirsiniz. PnP veya PnP olmayan yazar.

Dediğiniz gibi yaptım. Genel PnP monitör yazıyor ve hala no signal hatası alıyorum.

Dönüştürücü ile ilgili bir sıkıntı var gibi duruyor. Nasıl bir dönüştürücü almıştın? Monitörü görmüyor, yalnızca bir direnç var gibi. USB to VGA tarzı bir şey mi?

Dönüştürücüyü daha yeni aldım VGA-HDMI dönüştürücüsü aldım. Monitör VGA kasa HDMI. Daha önce de dönüştürücü almıştım ve ilk taktığımda yanlış hatırlamıyorsam 1080p şekilde sorunsuz bir şekilde görüntü almıştım daha sonra birkaç ayar yaptıktan sonra görüntü gitmişti ve tekrar görüntü alamamıştım. Şuan 10-15 saniyede bir no signal yazısı geliyor.

Geri
Yukarı