İkinci turu kim kazanır?

KK alır diyenlerin matematiği ciddi problemli sanırım. Az buz değil hem de. KK’nun ve yandaşlarının dün geceki açıklamalarından sonra oyunun düşme ihtimali var. Düşmese bile Erdoğan en az %51 ile kazanıyor. Oğan büyük ihtimalle tarafsız kalacak. Kendisinin terörist dediği tarafı destekleyeceğini sanmıyorum. AKP’yi de desteklemeyecek gibi gözüküyor. Ama Oğan’a verenler Oğan’ın dediğini yapacak kadar bağlı değiller Oğan’a. O yüzden oradan çok yüksek ihtimalle Erdoğan’a %3 gibi bir oy gider. Erdoğan’da %52.5 olur. Muharrem ince’nin oyları da var. Oradan da Erdoğan’a %0.3 civarı oy gider. Erdoğan 52,8 oluyor bile. KK’nun oylarının düşeceğini de düşünüyorum ben Erdoğan en en az 52,5 ile alıyor Oğan kimseyi desteklemezse, (desteklese de çok bir şey değişmez) zaten tahminim 53-54 arası ile alır Erdoğan. İlk tur için 49,5-50,2 ile bitirir demiştim Erdoğan herkes linçliyordu şimdi de öyle olacak ama 28 mayıs’da yine Erdoğan dediğim yüzdelerle hatta belki de daha bile fazlasıyla kazanacak. Şu an dinlediğim kişilerde %55-56 ile Erdoğan’ın alacağını söylüyorlar.

KK alır diyenlerin matematiği ciddi problemli sanırım. Az buz değil hem de. KK’nun ve yandaşlarının dün geceki açıklamalarından sonra oyunun düşme ihtimali var. Düşmese bile Erdoğan en az %51 ile kazanıyor. Oğan büyük ihtimalle tarafsız kalacak. Kendisinin terörist dediği tarafı destekleyeceğini sanmıyorum. AKP’yi de desteklemeyecek gibi gözüküyor. Ama Oğan’a verenler Oğan’ın dediğini yapacak kadar bağlı değiller Oğan’a. O yüzden oradan çok yüksek ihtimalle Erdoğan’a %3 gibi bir oy gider. Erdoğan’da %52.5 olur. Muharrem ince’nin oyları da var. Oradan da Erdoğan’a %0.3 civarı oy gider. Erdoğan 52,8 oluyor bile. KK’nun oylarının düşeceğini de düşünüyorum ben Erdoğan en en az 52,5 ile alıyor Oğan kimseyi desteklemezse, (desteklese de çok bir şey değişmez) zaten tahminim 53-54 arası ile alır Erdoğan. İlk tur için 49,5-50,2 ile bitirir demiştim Erdoğan herkes linçliyordu şimdi de öyle olacak ama 28 mayıs’da yine Erdoğan dediğim yüzdelerle hatta belki de daha bile fazlasıyla kazanacak. Şu an dinlediğim kişilerde %55-56 ile Erdoğan’ın alacağını söylüyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam umudu kesmemek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ey muhterem kardeşlerim ben fırkamın yolunda kimseyi arkada bırakmamak için buradayım. Herkes cepheden çekilmiştir ama şunu unutmayın ki savaşılmadan toprak kazanılmaz. Bu yüzdendir kendinizi ve tanıdıklarınızı ümitlendirmeye devam edin. İlk hedefimiz 28 Mayıstır. Bu taarruz daha çetin olacak bu yüzden savaşa katılmamış herkesi davet ediyorum. Savaşanlarda 29 Mayısa kadar savaşmanızı istiyorum ve inanıyorum. Sizler bu vatanı kurtaracak kişilersiniz. Biz buradayız bütün fırkamızı destekleyenlere iletin savaş devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden üzüldüğüm konu Türk tarihinin en önemli seçiminde oy kullanmayan 8,5 milyon insan olması. Tamam rekor katılım var ama daha fazla olabilirdi. Ayrıca Muharrem İnce’nin de oy alıyor olması zeka seviyesini gösteriyor bence. Oy veren kişi sayısı azalır diye düşünüyorum ben. Oğan’ın ve İnce’nin oylarının yarısından biraz fazlası Erdoğan’a gider gibi gözüküyor şu anlık.

AKP'nin mecliste %35 oy aldığı bir denklemde meclis üstünlüğünü dahi ele alamayan bir Millet İttifakı var karşımızda, ben açıkçası güvenmiyorum. Kemal Kılıçdaroğlu İç Anadolu ve Karadeniz'de ne kadar derdini anlatmaya çalışsa da tabiri caiz ise deccal gibi görülüyor, kırsalda ve ilçede çoğunluk Tayyip'e oy verecek yine bu bölgelerde. Ben ilk turda KK'nın alacağını sanıyordum ama merkez-sağ ve sağ kanat'dan hiç oy alamamış. Bence Tayyip kazanacak yine.

Yeni konular

Geri
Yukarı