İkinci turu kim kazanır?

Kimin kazanacağını bilmek zor. Sinan Oğan'ın tarafsız kalacağını düşünüyorum. Eğer kalmazsa da millet ittifakını destekler bence. AKP 3 bakanlığı bırak 1 bakanlık bile vermez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazdığım şu mesaja bakar mısınız?

Hocam yazdığım şu mesaja bakar mısınız?

Hocam öncelikle siyasi partiler seçimi kazanmak için her türlü kirli ittifağı yapabilirler. HÜDA-PAR ve YSP'nin Türkiye Cumhuriyeti için nasıl bir tehdit olduğunu burada tartışmaya gerek yok. Ne dediğinizi anlamak ile beraber bunlar sadece muhalif gruplar değiller, ikisi de radikal ayrılıkçı gruplar. Radikal ayrılıkçı gruplar ile masaya oturup onları ülkeye entegre etmeye çalışmak işe yaramaz diye düşünüyorum. Dediğim gibi, siyaset kirli bir oyun ve kim daha fazla çamura batarsa o kazanacak.

Alakası yok. Bu halk ATATÜRK aday olsun yine Tayyip bey'e verir.
Atatürk’ün islamla ilgili daha da olumsuz konuşacağından dolayı gerçekten öyle bir şey olma olasılığı var. Ama ben KK’nun asla Erdoğan’dan iyi bir siyasetçi olduğunu düşünmüyorum. Erdoğan -5 ise Kılıçdaroğlu -50’dir. Şu anda kötü olan her şey KK gelirse daha da kötü olur bence.

İkinci tur oldu konumuz. Kk'nın seçim gecesi yaptıklarını saymayacağım. (son konuşması).
Şimdi benim ikinci turda şüpheleneceğim bir olay var. Sinan oğan'a kayan MHP oyları 2. turda sinan oğan Kk'yı desteklerse o oylar Kk'ya kayar mı? Kk şu anda %44 aldı. Sinan oğan desteğiyle kazanabilir mi? Benim merak ettiklerim bunlar. Düşüncesi olanlar cevaplayabilirler. Olmayanlar da kimin kazanacağını düşündüklerini söyleyebilirler.

Eki Görüntüle 1779961

Sinan Oğan CHP'yi seçerse CHP.
AKP'yi seçerse AKP'ya da dağılabilirde.

Sinan Oğan CHP'yi seçerse CHP.
AKP'yi seçerse AKP'ya da dağılabilirde.
Sinan Oğan’ın kendi seçmeninde öyle bir ağırlığı olduğunu sanmıyorum ben. Kendi seçmeninin hepsi onun dediğini yapmaz bence.

Atatürk’ün islamla ilgili daha da olumsuz konuşacağından dolayı gerçekten öyle bir şey olma olasılığı var. Ama ben KK’nun asla Erdoğan’dan iyi bir siyasetçi olduğunu düşünmüyorum. Erdoğan -5 ise Kılıçdaroğlu -50’dir. Şu anda kötü olan her şey KK gelirse daha da kötü olur bence.
Ben Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan daha iyi bir siyasetçi olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Adamın sadece 250 bin oy ihtiyacı var, hala KK'ya umut baglamis insanlar var. Neyse göreceğiz.

İşte mantıklı bir yorum aradığım, çok uç bri durum bile olsa meclis AKP olduğu için yine bir işe yaramaz zaferi ki dediğin gibi 0.6'lık bir oya ihtiyacı var ve ilk turda RTE verenlerin sanmıyorum başka partiye kayacağını yani kısaca kknin alması imkansıza yakın alsa da işine yaramayacaktır.

Erdoğan kazanır diye düşünüyorum. Sinan Oğan ülkücülerden oy bölmüştü zaten genel olarak böldüğü oy AKP tarafından oldu. 2.turda insanlar Erdoğan'ın tarafına geçer ve sadece tahmin ama 52 53 gibi bir yüzde ile Erdoğan seçimi kazanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı