İkinci üniversite ile bilgisayar programcılığı

Wapix

Decapat
Bu yıl anestezi kazandım. İkinci üniversite olarak Anadolu üniversite PC programcılığı düşünüyorum (duyduğum kadarıyla ataöf'ten daha iyiymiş). Anestezi dışında ikinci bir olanak, diplomam olsun amacıyla yazmayı düşünüyorum. Herhangi bir kodlama altyapım vs yok ama bilgisayara ilgim olduğu için bir hevesim var. Çok uğraştırır mı? Aynı anda ikisini de götürebilir miyim? Bu tabii ki de bana bağlı ama biraz akıl danışmak istedim. Bu iki soruyu sormamda ki sebep anestezide anatomi, fizyoloji vs dersleri ile biraz zorlayacak gibi görünüyor.

Atatürk Üniversitesi açık öğretim Fakültesi'nden bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum, evet Atatürk Üniversitesi'nden daha iyi Anadolu Üniversitesi, kontenjanları da yeni yeni açıldı zaten.

1695120616311.png

1695120624451.png

1695120636404.png

1695120645423.png

Atatürk Üniversitesi'nde dersler ve isimleri bu şekilde, dersleri PDF olarak yüklüyor ve sadece deneme yaptırarak denemedeki soruları sınavda soruyorlardı. Denemelerden en az 3 soru birebir sınavda çıkıyordu. Dersleri soracak olursan ben okumadan önce Bilişim Teknolojileri lisesi bitirdiğim ve o süreçte ağırlıklı Frontend fakat senior olarak da Backend developerlık yaptığım için bilgim mevcuttu dersleri dahi okumadan geçtim okulu bitirdim. Yazılım ve donanım ile aran yoksa bitirebileceğin bir bölüm değil bunu söyleyebilirim, Anadolu Üniversitesi'nde durum nasıl işler bilmiyorum ama bence çok fark olmaz ve bu iki bilgi bütünlüğü olmadan bitiremeyebilirsiniz boş yere uzar okulunuz.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum. Evet Atatürk Üniversitesi'nden daha iyi Anadolu Üniversitesi, kontenjanları da yeni yeni açıldı zaten.

Eki Görüntüle 1949199

Eki Görüntüle 1949200

Eki Görüntüle 1949201

Eki Görüntüle 1949202

Atatürk Üniversitesi'nde dersler ve isimleri bu şekilde, dersleri PDF olarak yüklüyor ve sadece deneme yaptırarak denemedeki soruları sınavda soruyorlardı. Denemelerden en az 3 soru birebir sınavda çıkıyordu. Dersleri soracak olursan ben okumadan önce Bilişim Teknolojileri lisesi bitirdiğim ve o süreçte ağırlıklı Frontend fakat Senior olarak da Backend Developerlık yaptığım için bilgim mevcuttu dersleri dahi okumadan geçtim okulu bitirdim. Yazılım ve donanım ile aran yoksa bitirebileceğin bir bölüm değil bunu söyleyebilirim, Anadolu Üniversitesi'nde durum nasıl işler bilmiyorum ama bence çok fark olmaz ve bu iki bilgi bütünlüğü olmadan bitiremeyebilirsiniz boş yere uzar okulunuz.
Buna göre Atatürk Üniversitesi AÖF'te ortalama kasmak Anadolu Üniversitesi AÖF'te ortalama kasmaya göre daha kolay.

Geri
Yukarı