İkinci üniversite olarak açık öğretim Felsefe okunur mu?

epoxe

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Felsefeye her zaman ilgim vardı ama bilgilerim bölük pörçük. Felsefe bölümü okursam daha sistematik olarak öğrenebilir miyim acaba? Sınavlar kolay diyorlar ama bilemedim. Engelli olduğum için harç da ödemeyeceğim.

Bende düşünüyorum onu. Ya Felsefe ya da Siyaset Bilimi okumayı düşünüyorum. Ama öğrenmek içinse kendi başınıza da öğrenebilirsiniz. Sürekli okuyup, not almanız gerek. Ben öyle yapıyorum. Elimizin altında internet gibi bir kaynak var. Hangi filozof, hangi görüşü savunuyor?, Hangi felsefi görüş neyi anlatıyor? Tabi ki okulunu okumak kadar olamaz ama sizi tatmin edecek seviyeyi rahatlıkla geçebilirsiniz.

Bölüme girersem daha motive olabilirmişim gibi geliyor. Bu soru sınavda çıkabilir diyerek daha dikkatli okurum. Ama zaten önceden çıkmış sorular soruluyorsa bu durumda işe yaramaz tabii.

Bölümün açık öğretimi hakkında çok bir fikrim yok da felsefi bilgilere daha istekle yaklaşabilirsin belki. Okumaktan zarar gelmez de benim düşünceme göre iş açısından işine yarayacaksa oku. Yaramayacaksa okumanın pek bir mantığı da yok.

Geri
Yukarı