İklim aktivistleri kömür taşıyan treni bastı

Rising Tide'ın istekleri ise şu şekilde:
Alp'nin (iktidardaki Avustralya işçi partisi) BM uyarılarını dikkate alması.
Tüm yeni kömür projelerinin derhal iptal edilmesi.

Kömürün kullanılması bir anda kesilirse ekonomi krize girer, bu arkadaşlar gül gibi Avustralya'da yaşadıklarından her şeyi her an kesebileceklerini ve hiçbir zararı dokunmayacağını her şeyin yolunda gideceğini sanıyor galiba. Üstelik gelişmiş uluslararası piyasalarda olduğu için sadece Avustralya'da kömürün kullanımının kesilmesi Avustralya ile yüksek ticari bağları olan ülkeleri de krize sokar. Eşkiyalık yapmak yerine bilimi kullanıp kömürden hem daha etkili hem daha ucuz bir üretim malzemesi bulmaları lazım.

Bu arada ben olayın Sydney'de gerçekleştiğini yeni okudum. Olay dibimde gerçekleşmiş haberlerini kaçırmışım demek ki. Tek zenginliği maden olan bir ülkenin vatandaşları için cesur bir eylem olmuş.

Eskiden doğaya karşı çok hassas davranırdım. Böyle ucubeler o kadar çok sinirlendirdi ki gelecek nesli düşünsün o zamanlar ben yaşamayacağım zaten moduna geçtim.

Manyaklar niye elin şirketini savunuyorsunuz? :D Birkaç bin dolarlık zarar etmeleri sizi ne ilgilendirir? Olan işçiye oluyor demişsiniz. Isci sanki çok mu makul şartlarda yaşıyordu o eyleme kadar da bu eylemden sonra çalışma şartları güçleşti, cebine az para girmeye başladı?

Her şeyden önce sirket tekelini isci destegiyle yıkmak gerektiğini düşündüğümden iklim aktivistlerinin çabasını ve genel tavrını yanlış yere kanalize ettiğini düşünüyorum. Yine de konudakiler gibi tavır almazdım, özellikle şirket savunacağım bir taraf almazdım. Sizdeki işçiyi düşünmek falan değil sizin niyetiniz farklı.

Manyaklar niye elin şirketini savunuyorsunuz? :D Birkaç bin dolarlık zarar etmeleri sizi ne ilgilendirir? Olan işçiye oluyor demişsiniz. Isci sanki çok mu makul şartlarda yaşıyordu o eyleme kadar da bu eylemden sonra çalışma şartları güçleşti, cebine az para girmeye başladı?

Her şeyden önce sirket tekelini isci destegiyle yıkmak gerektiğini düşündüğümden iklim aktivistlerinin çabasını ve genel tavrını yanlış yere kanalize ettiğini düşünüyorum. Yine de konudakiler gibi tavır almazdım, özellikle şirket savunacağım bir taraf almazdım. Sizdeki işçiyi düşünmek falan değil sizin niyetiniz farklı.
Olan isciye falan olmuyor iscileri umursayan da yok. Isci isini yapar parasina bakar bu kadar.

Her turlu eskiyaligi yapip iklim, cevre, yesil, zart zurt diyerek yaptiklarini mesrulastirmaya calisiyorlar. Ayni kafa LGBT adi altinda azinlik cinsel yonelime sahip bireyleri kendi cikarlari icin kullaniyor. Feminizm adi altinda kadinlari kullaniyor. Kendi aralarinda birbirlerini yesinler ama baskasinin mulkiyetine saldirmayi kendilerine hak gorurlerse gayet tabi mulk sahibinin ve ureticinin yaninda duracagiz.

Olan isciye falan olmuyor iscileri umursayan da yok.
O belli zaten.
Her turlu eskiyaligi yapip iklim, cevre, yesil, zart zurt diyerek yaptiklarini mesrulastirmaya calisiyorlar.
Trenin önünü kesip bir şeyler denediklerinde ellerine bir şey geçmeyecekleri konusunda hemfikiriz. Dedigim gibi sadece niyetlerini kayda değer buluyorum.
Ayni kafa LGBT adi altinda azinlik cinsel yonelime sahip bireyleri kendi cikarlari icin kullaniyor. Feminizm adi altinda kadinlari kullaniyor. Kendi aralarinda birbirlerini yesinler ama baskasinin mulkiyetine saldirmayi kendilerine hak gorurlerse gayet tabi mulk sahibinin ve ureticinin yaninda duracagiz.
Mülk sahibi maça 0-0 olarak başlamıyor. Sanki iklimciler bir şey yapınca 1-0 olmuş gibi bir düşünce yapısına gerek yok, yanlış zaten. Azınlık zenginlerin hangi koşullarda nasil zengin oldukları -özellikle Avustralya gibi kolonize bir yerde- malum. Bunları savunmanın mantığını göremedim ben.

LGBT ve feminizme gelirsek kadınları yahut queerleri maksimum nasıl kullanıyorlar örnek verebilir misin? Ne yapmışlar yani?

O belli zaten.

Trenin önünü kesip bir şeyler denediklerinde ellerine bir şey geçmeyecekleri konusunda hemfikiriz. Dedigim gibi sadece niyetlerini kayda değer buluyorum.

Mülk sahibi maça 0-0 olarak başlamıyor. Sanki iklimciler bir şey yapınca 1-0 olmuş gibi bir düşünce yapısına gerek yok, yanlış zaten. Azınlık zenginlerin hangi koşullarda nasil zengin oldukları -özellikle Avustralya gibi kolonize bir yerde- malum. Bunları savunmanın mantığını göremedim ben.

LGBT ve feminizme gelirsek kadınları yahut queerleri maksimum nasıl kullanıyorlar örnek verebilir misin? Ne yapmışlar yani?
Forum ekşi tayfa gibi. Biri bir fikir söylüyor kalanlar da peşinden gidiyor. İlk defa farklı bakış açısı okudum. Tebrik ederim🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı