İktisat/Makro Ekonomi

Ogigogo

Kilopat
Makaleler
2
Ödev yapıyorum ve nominal faiz haddini tanımlayınız kısmını yaptım orada sorun yok ama sonra ki soruda takıldım yardım edebilir misiniz?
Nominal faiz haddini tanımlayınız. İktisatçılar gerçek hayattakinin tersine neden tek bir faiz haddinden söz ederler?
"İktisatçılar gerçek hayattakinin tersine neden tek bir faiz haddinden söz ederler?" Ne yazabilirim ödevimin cevabı olarak. Kaynak da gerekli bilgili birisi yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dersin kalanını bilmeden çok havada ve muhtemelen yanlış yanıt olacaktır ama tahminim şu: İktisatçılar merkez açıklaması olan ana politika faizini konuşurlar zira özel bankaların tek tek faiz oranları değişse de ana yönelimi politika faizi belirler. Bu yüzden iktisatçılar tek bir faiz haddinden söz eder. Kalan gerçek hayat faizleri bununla doğrudan aynı olmasa da buna endekslidir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı